Yörükler'den Tbmm'ye Destek Hdp'ye Öfke

Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği; TBMM’de grubu bulunan AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’nin ortak bir bildiriyle Suriye’nin İdlib'te 36 askerimizin şehit olduğu saldırıyı kınadığı açıklamaya destek verirken, açıklamaya katılmayan HDP’ye de “TBMM’yi terk et!” çağrısı yaptı.

Yörükler'den Tbmm'ye Destek Hdp'ye Öfke
02 Mart 2020 - 16:46

Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği; TBMM’de grubu bulunan AK Parti, CHP,  MHP ve İYİ Parti’nin ortak bir bildiriyle Suriye’nin İdlib'te 36 askerimizin şehit olduğu saldırıyı kınadığı açıklamaya destek verirken, açıklamaya katılmayan HDP’ye de “TBMM’yi terk et!” çağrısı yaptı.
     Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği ‘nden verilen bilgiye göre önceki gün (29 Şubat 2020) Kocaeli Derince’de Oğuz Boyları Konfedarasyonu Genel Merkezinde gerçekleşen toplantıda söz alan Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Bin yıl önce yurt edinilen vatanımızın son ve tek anayurt olduğuna dikkat çekerek: “Bizler, Yörük Türkmen camiasının en büyük  çatı yapılanmasının temsilcisi Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği olarak buradan,  ülkemize ve tüm dünyaya sesleniyoruz.
     Bin yıl önce yurt edindiğimiz bu topraklar bizim son ve tek ana yurdumuz. Atalarımız nasıl ki bin yıldır bu topraklarda içerideki ve dışarıdaki düşmanlara karşı canı pahasına mücadele verdiyse savaştıysa bilinsin ki, bizler de onların torunları olarak aynı yolda  can verir ama asla baş eğmeyiz.
       Türkiye olarak sınırımızda tehlike oluşturan terör örgütlerine ve destekçilerine  karşı Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Barış Harekatıyla başlayıp, bugün İdlip Harekatı’yla devam eden operasyonlarda Mehmetçiğimiz sadece ülkemizin güvenliğini değil, öncelikli olarak sınır ötemizde bir  terör devleti oluşturmaya çalışan emperyalist  güçlere karşı  mücadele verirken, Suriye’nin toprak bütünlüğünü ve yurtlarından göçe zorlanan mağdur Suriyelilerin de geri dönüşlerini temin etmek amacıyla tüm dünyaya insanlık dersi vermektedir.
     Bu haklı ve meşru operasyonumuzda İdlip’de Rejim güçlerinin, başta Rusya olmak üzere işbirlikçilerinin ve yandaşlarının hain saldırısı sonucu  askerimizin şehit edilmesi haberi, millet olarak hepimizi derinden sarsmış ve aynı zamanda kenetlemiştir.
     Bu hain saldırıyı gerçekleştirenlere ve onların destekçilerine sesleniyoruz: Biz son kaleyiz,  yıkılmayız. Biz bir ve beraberiz. Bizi bölemezsiniz. Parçalayamazsınız! Gün birlik ve beraberlik günü.  Gün kenetlenme günü. Gün, devletimize ordumuza sahip çıkma günü. Gün milli birlik ruhuyla dik ve güçlü durma günü. Biz Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği olarak dün olduğu gibi bugün de devletimizin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanındayız. Devletimizin vatan savunması için alacağı her kararın arkasındayız, destekçisiyiz. Dualarımız şanlı ordumuz ve kahraman askerlerimiz için.
     Bu vesileyle TBMM’de grubu bulunan 4 partinin yaptığı ortak Meclis açıklamasını da memnuniyetle karşılıyor, bu açıklamada yer almayan HDP’yi Meclis’i terk etmeye davet ediyoruz.  Yörük Türkmen camiası olarak Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.  Milletimizin başı sağ olsun. Vatan sağ olsun.” dedi. AjansCANKA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum