Reklam
Reklam

Yoga, Hem Fiziksel Hem de Ruhsal Sağlık Veriyor

Çiğli İstasyonaltı Mahallesi’nde hizmet veren Kaman Life’ın Kurucusu Devrim Dicle Seviğ, yoganın kişiye hem fiziksel, hem de bilişsel birçok kazanım sağladığını söyledi.

Yoga, Hem Fiziksel Hem de Ruhsal Sağlık Veriyor
13 Kasım 2019 - 17:36
Reklam

Günümüz yaşamının getirdiği fiziksel ve ruhsal yorgunluğun vücut sağlığı açısından pek çok olumsuz etkiye yol açtığını belirten Seviğ, yoganın fiziksel zindelik ve vücut direncini artırmasının yanı sıra; kişinin kendi iç huzurunu ve gerçek potansiyelini ortaya çıkardığını dile getirdi.
Kaman Life’ta alanında deneyimli 3 eğitmenle birlikte çalıştıklarını kaydeden Devrim Dicle Seviğ “Burada yoga, pilates ve life kinetik alanında eğitimler veriyoruz. Birey ve gruplara yönelik temel yoga, çocuk yogası, hamile yogası, vinyasa yoga, hatha yoga dersleri veriyoruz. Ayrıca, genel vücut sağlığını iyileştirmek için oluşturulan bir egzersiz sistemi olan pilates konusunda da eğitimlerimiz sürüyor. Bir diğer önemli eğitimimiz de Life Kinetik. Almanya’da başlayan ve dünyaya yayılan bir akım bu. Gelişim çağındaki çocuklar kadar yetişkinlerde de uygulanıyor ve çok başarılı sonuçlar veriyor. Hem beyni çalıştırıyor, hem de odaklanma, denge ve koordinasyon, hatırlama, anlayarak hızlı okuma gibi kazanımlar sunuyor. Sınav dönemindeki çocuklara, genç ve çalışan yetişkinlere mental faydalar sağlıyor” diye konuştu. 
Küçük yaşlardan beri sporun yaşamının bir parçası olduğunun altını çizen Seviğ, 
sözlerine şöyle devam etti: “Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü mezunuyum. Yıllarca masaj terapi ve fizik tedavi konularında çalıştım. Sonra yoga üzerinde alanında uzman birçok kişiden eğitimler aldım ve workshoplara katıldım. Kaman Life’ta pazar hariç haftanın 6 günü hizmet veriyoruz. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler 0555 288 10 36'yı arayabilir veya www.kamanlife.com web sitesi ile kamanlife.dicle Facebook ve kamanlife Instagram adreslerini ziyaret edebilir” 
Devrim Dicle Seviğ kimdir?
2015 yılında yoganın kadim bilgileriyle tanıştı ve önce Herkes İçin Spor Federasyonu 1. kademe yoga antrenörlüğü hemen ardından da karuna yogada Şerife Karahançer ile yoga alliance RYS200 eğitimini tamamladı. 2017 yılında Yoga Time Vedat Havlucu ile orta seviye eğitimi ve aynı yıl Dr. Neslihan İskit ile çocuk yogası eğitimini bitirdi. Hiç kopamadığı masaj terapistliğine de devam ederken Selma Schmid’den Thai masaj eğitimi ve Sayra Candaş’tan refleksoloji eğitimleri aldı. Bunların ardından yine en büyük tutkusu masaj alanında uluslararası Saint Petersburg Pattern Akademi’de Ten Point eğitimine katıldı. Farklı bilgiler arayışı içinde life kinetikle tanışıp başlangıç seviye eğitmenliğini tamamladı. Halen, Gülin Zeytunlu ile yoga öğretme sanatı eğitimlerine devam ediyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum