Yılmaz Demirtaş'tan anlamlı klip

Ülkemizi yurtiçi ve yurt dışında birçok müzik festivalinde temsil eden sevilen sanatçı Yılmaz Demirtaş, gerçekletirdiği sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Çoçukları bilinçlendirmek adına sözleri ve müziği kendisine ait olan aranjesini Burakhan Nur’un üstlendiği ‘Hepiniz bir fidan dikin’ adlı şarkısına yanmış ormanlık alanlarda çocuklarla birlikte klip çekti. Erkan Akpınar’ın yönetmenliğini yaptığı klibin çekimleri sırasında çocuklar duygusal anlar yaşadı.

Yılmaz Demirtaş'tan anlamlı klip
17 Kasım 2019 - 16:09

Bugüne kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir İl Milli Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ‘Nesilden Nesile Türküler Sizi Çağırır’, Mahalle orkestrası, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi ile birlikte ‘Türküler Ömre Bedel’, kanser hastaları için; Müzik En Büyük Şifadır’, hemşireler için; Adı Hemşire’ gibi projelerin yanı sıra  Alzaemer ve Demance hastaları ve down sedromlu ve otistik çocuklar ile birlikte gönüllü olarak şarkılar söyleyen sanatçı  bu defa akciğerlerimiz olan ormanlar için sosyal sorumluluk projesine imzasını attı. 
Yılmaz Demirtaş, son yıllarda kanayan yaramız olan ormanların  kaybı için  bir şarkı yapıp  çocuklar ile birlikte klip çekti. Efem Çukuru’nda çekilen klipte Kaz Dağları ve İzmir yangınlarına dikkat çekildi.
Ülkemizde dikkat çekilebilecek bir çok konu olduğunu belirten  Yılmaz Demirtaş,’’Çocukların bilinçlenmesi Atatürk'ün en çok istediği şeydir. Ben de  o doğrultuda çaba sarfedip elimden geleni yapıyorum. Bu projemizde çocuklarımızla birlikte yanan ormanlarımızın içinde kül kokularını hissettik.  Yem yeşil ağaçların yanmış halini gördüler.  Ağaçlarımızın önemini bir kez daha anladılar’’dedi. 

  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum