Reklam
Reklam
Zehra KINALI

Zehra KINALI


UTANMAKTAN UTANAN BİR NESİL GELDİ DÜNYAYA

20 Temmuz 2019 - 19:57 - Güncelleme: 20 Temmuz 2019 - 19:59
Reklam

Bugün gazete okurken baktım bir itiraf haberi sayfada var. Şöyle bir göz attım. Yeşilçamın yıldızlarından Müjde Ar diyor ki: 
"oynadığım 80 filmin 69'unda namusuma, iffetime yönelik cinsel saldırı içeren ve o sahneler ile ön plana çıkarak üne kavuşan ve  bu toplumun ahlakını bozan kişilerden biriyim..." 
Benim konum Müjde AR veya bir başkası değil, ben olaya o veya bu diye bakmıyorum. Biz diye bakıyorum. 
Yıllarca; televizyonlarla, internetlerle gayri meşru hayatı, özgürlük, medeniyet, çağdaşlık adı altında özenti haline getirip, toplumun ahlaki genleriyle oynadılar. Fuhuş, kumar, içki, uyuşturucu batağına saplanan, gece kulüplerinde sabahlayan gençlerimiz bir yanda, sosyal medya başta olmak üzere haram ilişkiler içinde pusulasını şaşırmış yolunu kaybetmis anne babalar... 
Bir sorabilsek kendimize...
Kendine hakim, nefsine hakim  olamayan insan evladına nasıl sahip olur? Arabanın arka tekeri daima ön tekeri takip etmek zorundadır. Birileri zaten toplumun fitilini ateşlemiş vebali hastalıktan bile ahlaksızlık edepsizlik daha hızlı ilerliyor.  Gençlerimizi İslamdan uzaklaştırıp batağa düşürmek için uğraşıyorlar. Bakın bunun itirafları bile yapilabiliyorsa Allah aşkına biz ne zaman kendimize geleceğiz.
Evlatlarımızı meslek sahibi etmeye uğraştığımız kadar, ona gayrimenkul bırakmaya çalıştığımız kadar onun ahireti için iki cihan saadeti için mücadele vermek daha önemli, bu şuurla evlatlarımızı yetiştirmeliyiz... 
İlla İslam...
İlla İslam ahlakı...
Alternatifi yok...
Aksini düşünürsek, sonu vallahi  zillet, illet. cehalet. hüsran... 
Bu toplumu ancak ahlaklı yaşayarak, ahlaklı hayırlı evlat yetiştirerek düzeltebiliriz vesselam...
Üstad ne güzel demiş...
Utanmaktan utanan bir nesil geldi dünyaya 
Nerde kaldı edep nerde kaldı haya?
Süt çürüdü, bal koktu, bozuldu maya
Müzeye kaldırıldı tarihimizin vesikası edep ve haya....
Rabbim Kuran ahlakı ile yaşamayı cümlemize nasip eylesin.  insallah....
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum