Zehra KINALI

Zehra KINALI


ÖNCE...

16 Ocak 2020 - 16:35

ÖNCE...

Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Erbaş,
Allah'tan korkan doktor ve avukatlar yetiştirmeliyiz diye açıklama yapmış.
Hocama sonuna kadar katılıyorum ama; doktordan, avukattan önce Allah'tan hakkıyla korkan, öğrendiği ilmin hakkını veren, bildiğini önce kendi hayatında yaşayan din adamları, öğretmenler ve islam ahlakıyla kendini süslemiş anne babalar yetiştirilmesi gerekir diye düşünüyorum.

Görevini layığıyla yapanları tenzih ederim, hürmetlerimi sunarım ama toplumu bu hale getirmek için uğraşan şer odakları işe diyanetten ve milli eğitimden başlamadı mı?.

28 şubat darbesinde; 
bütün imamları istirahate çekmediler mi? 
konuşma yasağı koymadılar mı?
Merkezi sistemden okunan ezanla-bir kaç hoca dışında-ezan okumayı yasaklamadılar mı? hutbeden hutbeye Allah'ın emrinden islamdan bahsediliyor, laikcilerin işine yarar şekilde verilen fetvalarla, yoldan çıkmış ilahiyatçıların anlattığı din ile gelinen nokta ortada.

Bir kanalın yaptığı sokak  röportajında 100 kişi içinden 10 kişinin gusul abdestini bildiği ortaya çıktı. Namazsız niyazsız bir nesil yetişti. Bunda anne ve  babalar kadar din adamlarının ve öğretmenlerin de suçu yokmudur sayın hocam, soruyu kendine sorulmuş gibi addediyor ve "Elbrtte var" diye düşünüyorum.

Din adamları ve öğretmenler neden İstanbul sözleşmesi  ile siyonizme hizmet eden din düşmanları gibi sahaya inmiyor? 
Topluma Allahın ayetlerini Resulullahın sünnetlerini neden anlatmıyor?
Öğretmenler, bilim insanı yetiştirirken ilim ve İslam ahlakıyla ahlaklanmış insanlar yetiştirmeyi niye hedeflerine koymazlar ki?

Ve İmam Hatipler...
O kadar uğraşacak meseleleri varken niye, neden, niçin İmamhatip/liler?

Bu zındıklar imam hatip liseleriyle niye bu kadar uğraşıyorlar?  Çünkü; onların istedikleri dinden uzak bir neslin yetişmesi. 

Sayın hocam, söylediklerinize can-ı gönülden katılıyorum. Lâkin şuna emin olun ki Allah'tan korkan nesiller yetiştirmek için sadece doktor ve avukatla olacak iş değil. Önce doktoru ve  avukatı  yetiştiren kişi islâm ahlâkî ile yetişmeli. 

Maddiyatin, maneviyati satın aldığı bir dönemde Allah c.c kimseyi doğru yoldan ayırmasın.

Selam ve dua ile kalın. 
Allaha emanet olun.
Zehra KINALI 
FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum