Zehra KINALI

Zehra KINALI


HATIRLATMAK İSTEDİM!

14 Eylül 2019 - 17:58

Poşet içinde öldürülen kediyi kendi sayfasında paylaşarak "bunu yapanlar insan olamaz" diyen kadın aylar sonra sevgilisiyle birlikte kendi oğlunu boğarak poşet içine koyup gömüyor...

Çocukluğumuzda rahmetli annanem sobayı yakmadan önce fazla kalın olmayan bir odun ile borulara vururdu. Çocukluk işde. İnsan bilmez bilmediğini de bilmez yaaaa. Bizde öyle annanem ile dalga geçerdik.

-Hayırdır annene ramazan davulunu mu çalıyorsun? der idik. O nur yüzlü annanem; bize öyle bir cevap vermiştiki  yer yarılsa idi de yerin binlerce kilometre altına girsek sonra  çıksak bir kez daha girsek gene az gene az idi.
Nur yüzlü annanem bize ömür boyu unutamayacağınız bir ders vermiş idi.

-Torunum, güzel torunum, A benim sarı danam. Bilirmiyiz ki bu borunun içinde bir böcek, bir karınca olmasın. Sobayı yakarsak onlarda yakmış olmazmıyız?  Onun için vururum ki dökülsünler, kaçsınlar,. yanmasınlar. Yakan ben olmayayım evlâdım.
Sene 1974 veya 1975. Aradan geçen yıllara bakarmısınız?
Ne naif bir düşünce!
Ne merhamet ve şefkat dolu bir davranış!

Ya şimdi...
Ya bugün ..
Biz ne ara bu hala geldik Allah'ım ...
Öz başka... 
Söz başka...
Sorsan herkes melek, ama işlenen günahlar arş-ı alayı sarıyor...

İslamdan uzaklaştıkça insanlar canavara dönüşüyor...
Ve bu ülkenin islamdan uzaklaşan sekülerleşen bazı kardeşlerimizin  tek derdi; para... para... para... zevk... sefa...
Günden güne benliğimizi özümüzü kaybediyoruz...

İslamı,  Kuran-i Kerimi sevdirecek, islami anlatacak; peygamberi rehber olarak tanıtacak, namazsız bir hayatın zindan olduğunu beyinlere kazıyacak, kul hakkı yemenin; cana kıymanın; yalan konuşmanın günahını kısacası Allah'ın emirlerini korkmadan söyleyecek  imanlı, cesur, takvalı  beyinlere acilen ihtiyaç var. 

Yoksa; cehennemin hüzün kuyusunda yanacak olan ilim ve din cübbesini giyindiği halde  dini anlat(a)mayan  hocalar olacak.
Milletin düştüğü bu durumdan siz; biz  hepimiz sorumluyuz. 

Din adına ilim adına o cübbeyi giyinip bana ne diyerek sadece ay başında alacak olduğun maaşa gözünü dikerde toplumda olup biten her türlü gayriahlaki durumu gözden kaçırıp ilahi uyarıyı hatırlamazsak Rabbim bunun karşılığında cehennemin bile günde 7 defa ateşinin harından Allah'a sığınan hüzün kuyusunda yanarak ödeyeceksiniz diye yapılan uyarıyı hatırlatmak istedim...

Selam ve dua ile...
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum