Reklam
Reklam
Zehra KINALI

Zehra KINALI


CENEVRE SÖZLESMESİ... CHP... SURİYELİLER

03 Ağustos 2019 - 14:25 - Güncelleme: 03 Ağustos 2019 - 14:27
Reklam

-Suriyeliler, Afganistanlılar ve diğer mülteciler neden Türkiye'deler? 
-Biz onları istemiyoruz. 
-Defolup gitsinler!!! 
diyerek konu hakkında  bilgisi olanda olmayanda herkes kendince yorum yapıyor. Yani ağzı olan herkes konusuyor. Faturayı 17 yıllık iktidara keserek boş boş konuşmak yerine açıp biraz tarih okumaları gerektiğini hatırlatmak isterim. Gerçi okumaktan ziyade bakan, seyreden, bide boş boş konuşan bir memleket olduk. Yani bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete.
Haydi hayr ola.

  26 Ağustos 1961 de Rahmetli Menderes'in idamından 20 gün gibi kısa bir süre önce darbeyle iktidara gelen Chp'liler o yıllarda İslamı en büyük tehlike görüp Kuran-ı Kerimi yasaklarken, aynı zihniyet Avrupanın Evrensel İnsan Hakları Beyannamesini Kur-an hükmünde  görüp Natonun Cenevre Sözleşmesini imzalamıştır. 

NOT: (Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda 1950 tarihinde kabul edilen, 28 Temmuz 1951 tarihinde imzalanan ve 22 Nisan 1954 tarihinde yürürlüğe giren Mültecilerin Hukuki Durumuna Dair Cenevre Sözleşmesi’ni Türkiye 29 Ağustos 1961 tarihinde, 359 sayılı kanunla onaylamıştır.)

  İktidardaki darbeci zihniyet o zamanın Avrupasından gelecek olan savaş mağduru mültecileri insanlık adına ülkemize  alırız diyerek Cenevre Sözleşmesini imzalayanlar şimdi utanmadan Ortadoğu'da Cenevre Sözleşmesini ülkelere imzalatan şeytanların çıkardığı yangından kaçarak ülkemize  gelen mültecileri İSTEMİYORUZ!!! diyerek mültecilerin göçmen statüsünde geri gitmeleri gerektiğini söylüyorlar. Onlar  üzerinden siyaset yapmaya kalkıyorlar. 
   
  Suriyelileri bu ülkenin başına bela eden birisi varsa o da Cenevre Sözleşmesini imzalayarak ta o yıllarda Ortadoğu projesini hazırlayan emperyalist zihniyetle hareket eden Chp zihniyetidir. Avrupa'dan gelen mültecilere göçmenlere kapımızı açtığımız gibi bugünde  Suriyelilere kapımızı açmak zorunda kaldıysak bu şimdiki iktidarın değil, bizzat 1961 yılında darbeyle iktidara gelen Chp'lilerin Cenevre Sözleşmesini imzalamaları yüzündendir. Bu nedenle hiçbir Chp'linin bu durumdan şikayetçi olmaya ve barbarlık yapmaya hakkı yoktur. 

  Vatandaş olarak mülteciler konusunda iktidarın yetersiz kalıp ve ülkenin her yerine dağılarak başı boş bir şekilde dolaşmaları ve toplumda itilip kakılmalarından, aşağılanmalarından insan olarak utanıyorum, acaba içinizde "ben de bir vicdan sahibiyim" deyipte kaç kişi bu durumdan UTANMIYOR, HİCAB DUYMUYOR? 

-Kadınların sokak aralarında pazarlık mal gibi satılmaları..
-Çocukların dilencilik yapmaları...
-Adamların ise uyuşturucu gasp ve dolandırıcılık yaparak toplumda büyük bir sorun oluşturması nedeniyle içimizdeki, dışımızdaki hainlerle uğraşmak bir yana bir de onlarla uğraşmak zorunda kaldık.
  
  O insanları devletinden sürgün eden zihniyete çanak tutanlar bugün Reise "Esad'la masaya otur. Suriyeliler geri gitsin!!" diyen alçak zihniyetin nasıl bir namussuz oyun içinde olduğunu bilelim. Sonra Suriyeli kardeşlerimize nasıl davranmanız gerektiğini düşünerek konuşalım.

  Kimse yerini yurdunu keyfe göre  terketmez. Cenab-ı Allah onları bu hale düşürüp Ortadoğu projesi ile dünyaya hakim olmak isteyenleri de  kahretsin.

  Allah'ın laneti zalimlerin üzerine olsun.
  Allah'ım milletimizin ordumuzun devlet liderlerimizin yâr ve yardımcısı olsun.

  Selam ve dua ile kalın. 
  Allah'a emanet olun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum