Reklam
Reklam
Yunus Karakaya

Yunus Karakaya


TERÖRÜ ANNELER BİTİRECEK

07 Eylül 2019 - 14:51

Bildiğiniz gibi Diyarbakır'da acılı anneler terör örgütlerine hesap sormaya başladı. Diyarbakır'da anne Hacir Akar, HDP'lilerce dağa kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Mehmet Akar için dört gündür HDP İl Başkanlığı önündeki mücadelesiyle oğlunu terörün pençesinden kurtarmasının ardından bir acılı anne daha feryat sesleri gelmeye başladı.
Oğlu dağa kaçırılan anne Ayşegül Biçer, oğlu ve örgüt mensuplarıyla yaptığı telefon konuşmasına ilişkin ses kaydını basın mensuplarına dinletti. Biçer'in dinlettiği ses kaydında dağa kaçırılan çocuğun baskı altında olması ve ailesine "istesem de gelemiyorum" demesi dikkat çekti. 
Devletin gücünü arkasında hisseden anneler oğullarını kurbanlık koyun gibi terör örgütünün baskılarına boyun eymemeye başladıAieler artık 'evlatlarımızı dağa götürdünüz, geri getirin' diye onlara kafa tutuyorlar. Bu demektir ki  terör örgütünü, Doğu ve Güneydoğu'daki kadınlarımız, analarımız bitirecek ve darman duman edecek.

GAZİLİK’DE SANTİM HESABI

Terörle mücadelede yaralanan ancak Sosyal Güvenlik Kurumu'nun, mevzuatı nedeniyle gazi sayılamayanlarla ilgili daha önce yazılar kaleme almıştım.Üzülerek görüyorkum bu kardeşilerimizin sorunlarının çözümü için bir arpa boyu daha yol alınmadıç. Vücutlarındaki hasar, SGK'nın santimle belirlediği ölçülerin dışında kaldığı için haklarını alamayan 19 binden fazla polis-asker sorunlarına çözüm arıyor.Kendilerine üvey evlat muamelesi yapıldığından dert yanan malul sayılmayan gaziler hükümetin kendi sorunlarına çözül bulmasını istiyor
KARATAŞ’A TAŞ  UZAKTAN GELMEMİŞ.

Bildiğiniz gibi CHP eski il başkanı Kemal Karataş ile Bayraklı eski belediye başkanı Hasan Karabağ’ın partiden ihraçları isteniyor.Karataş,geçtiğimiz günlerde kendisini kimin şikayet ettiği konusunda sosyal medya hesabından dikkat çekici bir paylaşım yaptı.Karataş paylaşımında “ŞU KADERE BAK !... Benim partiden atılmamı isteyen... Ayşe Eğrikülah Açılan a bakın... İki yıl evvel Urla’da açtığı kuyumcu dükkanının açılışını yapmıştım... Ve dükkanın açılışında yaptığım konuşmada... Hayırlı işler...Bol kazançlar dilemiş... Herkesin bu dükkandan alışveriş etmesi için dualar etmiştim... Şu kadere bakın ki !... Oda bana şimdi beddualar ediyor... CHP dem atılmamı istiyor... Ne diyeyim ki !... Düşünüyorum da... Bu kız bana bunu yapmazdı... Soranlara... Niye yaptın bunu Kemal beye diyenlere... Kıramıyacığım biri istedi...Söyliyemem diyormuş... Hangi şerefsiz yaptırdı acaba... “sözlerine yer verdi.
 Atalarımız ne demiş başkanım” Bilemezsin kim dost, kim düşman. Bazen tuttuğun eldir seni arkandan vuran. “

ADRESE TESLİM FIKRA
Bir mezara iki kişi
Babası ile kabristandaki yakınlarını ziyarete giden delikanlı bir yandan yürüyor bir yandan da mezar taşlarını okuyordu.
 Bir ara üzerinde "Burada haysiyetli ve dürüst bir insan, büyük bir politikacı yatıyor" yazan taşa gözü takılan ve yazıya pek bir anlam veremeyen delikanlı safça babasına sordu:
Baba, bir mezara iki kişi birden gömmelerinin sebebi nedir? 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mnbingöl
    4 ay önce
    Sadece terörü de DEĞİL, CIA menşeli HDP ve destekçilerğ Fetö ve CHP_yi de bitirecek İnşaAllah. Bunu anladığı için CHP sözcüleri meseleyi es geçiyor.