Siyasi hırsınız uğruna, devlete zarar vermeyin
Reklam
Yunus Karakaya

Yunus Karakaya

Siyasi hırsınız uğruna, devlete zarar vermeyin

05 Aralık 2017 - 20:48

Yedi düvelin ülkemize saldırdığı bugünlerde tüm siyasilerin devletin yanında durması gerekirken nedense CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendi siyasi menfaati uğruna olmadık işler bırakıyor.Türkiye'de siyasiler şunu bir türlü anlamadı gitti. Kardeşim devlet meselesi ayrı, hükümet meselesi ayrı.
Siz dünyaya karşı ülkenin birlik ve beraberlik içinde olduğunu gösterin, sonra içeride koltuk kavganızı yapın.
"Türkiye'yi mahkum etmek istiyorlar!" Gerek Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan'ı, gerekse AK Parti hükümetini ağır bir dille eleştiren Saadet Partisi GenelBaşkanı Temel Karamollaoğlu, ülkemiz üzerinde oynanan oyunların farkına vardı ve bugün devletinin yanında duruyor. Dikkatinizi çekerim hükümetin değil devletinyanında duruyor.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın tek sanık, Rıza Sarraf'ın tanık olduğu davaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, bu davada Türkiye'nin mahkum edilmek istendiğine dikkat çekerek, bu süreçte devletin yanında olduklarını açıkladı.
Karamollaoğlu, "Bazıları dediler ki 'Siz hükümetin hatalarını görüyorsunuz,yanlışlarını görüyorsunuz, tenkit ediyorsunuz ne oldu çark mı ettiniz' dediler. Çark etmedik. Biz yeri geldiğinde her zaman ülkemizin yanında oluruz" diyor.

SUÇ KİMDE?

Foça'ya ulaşmak için Seyrek- Gerenköy yolunu kullanan sürücüler isyan ediyor.
Nasıl isyan etmesinler ki, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin şaşalı bir şekilde haberini servis ettiği Seyrek-Gerenköy arasında döktüğü asfalt kısa sürede bozulmuş yolu kullanan sürücülerin zaman zaman trafik kazası tehlikesi yaşadığını da söylemeden geçemeyeceğim. O yolu kullanan sürücüler sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışıyor. İşte o isyan paylaşımı;
Bu yol Seyrek-Gerenköy arası. Yaklaşık 4 ay önce bu yolda asfalt çalışması yapıldı ve son durum bu. Maalesef kaplama atmış durumda yol eski halinden berbat ve yolda giderken yerdeki mıcırlar yüzünden araçların ön camının kırılma riski yüksek.
Dünyanın parası harcandı ama kalitesiz işçilik ve malzeme yüzünden boşa gitti.
Şimdi sizce suçlu kim?

BANKALARA SİTEM EDİYOR

Geçtiğimiz günlerde bir okuyucumdan mail aldım. Okuyucum mailinde bankalara isyan ediyordu?
Bu durumda olan daha çok insanın bulunduğunu düşünerek onların sesini duyurmak istediğim için o maili sizlerle paylaşmak istedim:
Abi benim işim 17 yıl önce bozuldu.
Allah kimseye göstermesin.
Eşimden boşandım. 10 yıl aradan sonra 2. evliliğimi yaptım. Eşimin sicili temiz, bankaya ve bankalara başvurduk, ne istedilerse tam olarak bankaya sunduk, ipotek verdik, kredi onaylandı. Fakat eşinizden dolayı veremiyiz dediler. Ben neden diye sordum, OHAL çıktı ondan diyorlar.
Bunlar devletimizin dediklerini yapmıyorlar, kendi bildiklerini okuyorlar. Ekonomi canlandırılacak 'Bankalara vatandaşa yardımcı olun' dedi Cumhurbaşkanımız ama dinleyen banka yok. Ben ve benim gibilerin eşinden hileli olarak boşanması mı gerekiyor? Bankaların yanlış düzenini yaz da abi, devletimiz bilsin, bu yanlış düzene müdahale etsin. Bu bankalar geçen seneye kadar veriyorlardı, ne oldu da değiştirdiler? Bizler kırsaldayız abi, lütfen köşende yaz abi, bizlerin sesi ol.

YORUMLAR

  • 0 Yorum