Yunus Karakaya

Yunus Karakaya


SEMA HANIM'IN TURLARI

27 Temmuz 2019 - 22:54

Karaburun ziyaretinde Konak Belediyesi eski başkanı Sema Pektaş’da da denk geldim. Gerci o beni görmedi ama Sema Hanım’ın bu sıralar ziyaret temposunun bir hayli yoğun olduğu duyumları geldi kulağıma. İlkay Hanım’a Sema Hanım’ın ziyaretinin sebebini sorduğumda”Kadın dayanışması”sözleriyle geçiştirdi. Ancak  CHP Kulisleri Sema Pektaş’ın  CHP İl Başkanlığı için nabız yokladığı şeklinde yorumlandı. Sema Hanım’ı Karaburun ziyareti sırasında CHP’de çeşitli kademelerde görev yapan Semra Aksakal, Yelda Atilla eski konak mec üyesi şu an mecidiye muhtarı,Konak Belediyesi eski meclis üyesi .Zeynep Cücen Tulgar yalnız bırakmadı

AK PARTİ TEŞKİLATLARINI TAKİBE ALIN
 Geçtiğimiz günlerde açılışlar görüşlemeler yapmak üzere İzmir’e gelen son Başbakan Binali Yıldırım,parti teşkilatlarına “CHP’li Belediyeleri yakın takibi alın” talimata vermiş.Ardından AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’de buna benze açıklamalarda bulundu.
Ama bence gerek Yıldırım,gerekse Sürekli   CHP’li Belediyeleri yakın takibe almadan önce kendi parti teşkilatlarından 31 Mart seçimlerinin hesabını sorsun.AK Parti teşkilatları önce kaybedilen belediye başkanlıklarını ve uğranılan hezimetin hesabını versin,sonra CHP’yi yakın takibe alsın
İLKAY HANIM GÜNAH KEÇİSİ
Geçen hafta İzmir siyaseti CHP’li Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan  hakkındaki iddialarla çalkalandı.İlkay hanım’a yapılan eleştirilerin haksız ve yersiz olduğunu düşünenlerden birisiyim. Benimki düşünen bir isimde CHP’de yıllarca siyaset yapan ilçe başkanlığı,meclis üyeliği  yapan Uğur Yelekli sanırım. Yelekli sosyal medyada yaptığı açıklama ile İlkay Girgin Erdoğajn’a destek veren isimlerden birisi. Yelekli paylaşımında  Karaburun'da yaşanan olaylarla ilgili şunları dile getirdi;
Bir Karaburun vakası!!!
Belediye bşk İlkay hanımı  tanımam, bir çay içmişliğim de yoktur. Neden nasıl aday gösterildiği ile de ilgilenmedim.. Ama bir gerçek var ki özellikle kendi partililerimiz tarafından çok fazla linç edildiğini gözlemliyorum.. 
Konuya bakış açım
1_'eski belediye başkanının kullandığı hakkı yeniden kullanmak istemiştir, bu belge ile sabittir
2_o makama herhangi biri mutlaka oturup o maaş da mutlaka verilecekti dolayısı ile bütçeden fazladan para çıkmayacakdı..
3_başkan maaşları göründüğü üzere çok abartıldığı gibi yüksek değil ve mutlaka belediye başkanının ekstra harcamaları fazladır hele avukat kimliği ile geçmişte daha çok para kazanırken ek gelire her zaman ihtiyaç duyulur..
4_En çok önemlisi ;zimmet, irtikap, rüşvet çok ağır yaptırımlar içeren belediye başkanının hiç bulaşmaması gereken önemli suçlardır.. İşte halkın belediye başkanı olmak isteyen, gıyabında hırsız, rüşvetçi denilmemesini isteyen herhangi belediye başkanı bırakın o günlük 250 TL olan huzur hakkını alsın... Yeterki
Kötü yola sapmasın, yeterki yetimin hakkını gasbetmesin, yeterki devletin parasını çarçur etmesin..
Biz bu olaya birde bu yönden baktığımızda ortaya takdir edilecek bir durumunda olduğunu görürüz..
Kaldı ki sayın başkan sosyal medya da büyük bir kamuoyu oluşturulduğunu görür görmez de gereğini yapmıştır. Yıpratmayalım, destekleyelim gücüne güç katalım..

ADRESE TESLİM HİKAYE
ANNE'si ölen bir çocuk oturmuş toprak ile oynuyor. 
Babası ona "kalk oğlum toprakla oynama, üstünü kirleteceksin" der. 
Çocuk babasına döner ve șöyle der. "Bana insanların topraktan yapıldığını söylemiştin değil mi?" Babası oğluna şaşkın bir yüz ifadesiyle "evet oğlum doğru" der.
Çocuk ayağa kalkar, babasının elinden tutar ve șöyle der.
"O zaman ne olur baba, bana yardım et ANNE'mi tekrar yapalım"... 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum