Reklam
Reklam
Yunus Karakaya

Yunus Karakaya


FETHİ SEKİN'İN KEMİKLERİNİ SIZLATTILAR

02 Ekim 2019 - 14:27


Biliyorsunuz  5 Ocak 2017’de İzmir Adliyesi’ne yönelik terör saldırısında canını feda ederek yüzlerce vatandaş, adliye personel, savcı ve hakimin hayatını kurtaran kahraman polis Fethi Sekin’in adı İzmir’de parkta ölümsüzleşmişti. 
Daha önce adı İzmir  parkın ismi İzmir Büyükşehir Belediyesi, tarafından Şehit Polis Fethi Sekin’in adı verilmişti.
Yaklaşık 2 yıl önce acılan park’da biraz hava alıp dolaşmak istedim. Ama gördüğüm manzara beni çok üzdü. Şehit'in adının verildiği para sahip çıkmayan yetkilileri kınıyorum. İşiniz hava atmak,şehit üzerinden siyaset yapmak olunca mangalda kül bırakmayanları Şehit Fethi Sekin’in kemikleri daha fazla sızlatmadan o parka bir el atın. Tartan pisler çürümüş,oturma banklarının bulunduğu bölümlerde tahtalar yerinden çürümüş.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açılan Şehit Fethi Sekin Parkına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve ekibinin gereken bakımı için gereken özeni göstereceğini umut ediyorum.

GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HALKA DOKUNAN BAŞKAN
Bir belediye başkanı şehri için ne kadar hizmet yaparsa yapsın halkına dokunmayınca insanların gözünde bir anda sıfıra düşer.Sokakta, kahvehanede, pazarda, mahalle esnafında, dolmuşta, eş dost ziyaretlerinde, kısacası hayatın gerçek akışının vücut bulduğu her ortamda halka dokunmayıp burnu kaf dağında olan başkanların koltuk ömrü en fazla 5 yıldır.
Geçtiğimiz günlerde Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay geçtiğimiz günlerde çok anlamlı bir etkinliğe imza attım.Toplum tarafından zaman zaman  dışlanan  akondroplazi (cücelik) rahatsızlığı bulunan bireyler ve aileleriyle bir araya geldi.
Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yaşayan akondroplazi (cücelik) hastaları ve aileleri, Karşıyaka’da bir araya gelen  Başkan  Cemil Tugay, Taypark alanı içerisinde sadece akondroplazi hastalarının çalışacağı özel bir kafe açılacağı müjdesini verdi. İnanın en az o aileler kadar bende çok mutlu oldum.Halka dokunmaya devamet Cemil Başkan,hem halk hemde hak katında kazanan sen olacaksın.
AŞURE VE TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Bir çok sosyal destek projesine imza atan İzmir Kadınlar Birliği Derneği”Aşure”ayı dolayısıyla anlamlı bir etkinlik daha düzenledi. İzmir Kadınlar Birliği Derneği geleneksel hale getirdiği aşureyi Teşekkür ziyareti ile birleştirdi.Kadınlar kendi imkanlarıyla derneklerinde yaptıkları aşureyi Karabağlar’da bulunan bir çok kamu kurum ve kuruluş başkanlarına dağıttı.
Karabağlar Kaymakamı Cemil Öneği, Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu
Belediye Başkan yardımcıları Bozyaka Başhekimi Doç. Dr Enver İlhan
İlçe Sağlık Müdürlüğü,Karabağlar Vakfı Sağlık Ocakları ve
Eczanelere dağıtan kadınların bu davranışları vatandaşlar tarafından da büyük takdir topladı.

ADRESE TESLİM SÖZ
OIsun be aIdırma yaradan yardır..sanmaki zaIimin ettiği kârdir.. MazIumun ahi indirir sâhi.. Herşeyin bir vakti vardır.. (YUNUS EMRE)

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum