Reklam
Reklam
Yunus Karakaya

Yunus Karakaya

AYNADAKİ SIR

12 Ocak 2018 - 23:54

Filmlerde, dizilerde, reklamlarda, resimlerde bilinçaltımızla nasıl oynandığının farkında mısınız? Hani şu dedikleri subliminal bilinçaltı mesajlardan bahsediyorum. Bu kavram bilincimizin farkında olmadığı ama davranışlarımızın yönlendirilmesinde önemli rol oynayan bir yapıyı belirtiyor. Bu yöntemi FETÖ'cülerin film ve reklamlarda oldukça sık kullandığını biliyorsunuz. Şimdi sizi 2001 yılına götüreceğim.
O yıllarda gişe hasılatı oldukça yüksek olan bir film vardı, "Deli Yürek: Bumerang Cehennemi". Filmin başrollerinde ise Kenan İmirzalıoğlu, Selçuk Yöntem, Oktay Kaynarca, Zafer Ergin gibi isimler oynamıştı. Geçtiğimiz günlerde bir okuyucumun uyarısı üzerine detaylı bir şekilde izleyince bir sahne beni adeta dehşete düşürdü.

 

AYNADAKİ 3 DELİK

O filmde Yusuf Miroğlu (Kenan İmirzalığoğlu) damat Cemal (Oktay Kaynarca)'in şerefine zeybek oynarken, havaya bir ayna atılır. Ayna'ya Cemal, Yusuf Miroğlu ve Bozo(Selçuk Yöndem) ateş eder ve üç göz delik açılır. Sizce normal bir sahne değil mi ne yalan söyleyeyim okuyucumun uyarısına kadar bende sizler gibi düşünüyordum. Ama sahneyi dikkatlice izlediğimde aynanın arkasında elinde Türk Bayrağı bulunan bir asker var. Üç göz deliğin oluşturduğu üçgenden bahsetmiyorum bile. Sizce o elinde Türk Bayrağı bulunan asker figürlü ayna tesadüfen mi seçildi? Yoksa farklı bir mesaj mı verilmek istendi?

Herşey çocuklar üşümesin diye

Denizli'nin Serinhisar ilçesinde 2014 yılında 50 üyeyle kurulan Serinhisar Bilişim ve Gelişim Derneği, üçüncü büyük projesini başlattı. Dernek tarafından 'Çocuklar Üşümesin' sloganıyla başlatılan çalışma kapsamında ilçeye bağlı 12 mahalledeki ilkokul ve anaokulunda eğitim gören toplam bin 100 öğrenciye çorap dağıtılacak. Bağışçıların desteğiyle alınan çorapların Kocapınar Mahallesi'ndeki ilkokul ve kreşte eğitim gören çocuklara dağıtıldığını anlatan Dernek Başkanı Emine Kobaş, "Dernek olarak kuruluşumuzdan bu yana çok sayıda yardım kampanyası yaptık. Ama çocuklar bizim için çok daha önemli, çünkü onlar geleceğimizin teminatı.
Bu kampanya ile amacımız sadece çorap dağıtmak değil, duygusal temas kurmak.
Dernek çatısı altında görev yapan 50 üyemiz, binlerce gönüllümü

YORUMLAR

  • 0 Yorum