Reklam
Reklam
Yunus Karakaya

Yunus Karakaya


ABDESTSİZ NAMAZ KILANLARI GÖRDÜM

01 Aralık 2019 - 22:16

CHP VE KAYIKÇI KAVGASI

Asparagas haber deyince ilk akla gelen isimlerden birisi olan Rahmi Turan’ın ortaya attığı bir iddia CHP’deki kavgayı birkez daha gün yüzüne çıkardı.Kimler Kemal Kılıdaroğlu’nun yanında kimler karşısınd ortaya çıktı.Durumdan vazife çıkaran Muharrem İnce eteklerindeki taşı döktü,ortaya birçok iddia ortaya atarak Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibini zan altında bıraktı.Umarım bu iddialar hakkında CHP Genel Merkezi gereğini yapar.
CHP’deki bu tartışmalar eski kayıkçı kavgalarını hatırlattı.
Peki bu kayıkcı kavgası deyimi derden geliyor bilmeyenler için bir hatırlatma yapayım.
Eskiden istanbul’da Eminönü - Karaköy arasında yolcu taşıyan kayıkçılar, müşteri beklerken kendi aralarında kavgaya tutuşurmuş. Durup dururken çıkan kavgada sesler yükselir, kürekler havaya kalkar, sağa sola savrulurmuş.
Kavga çıkınca etraflarında toplanan halktan bazılarının kafasına kürekler iner, ama kürekler ne hikmet ise kavga eden kürekçilerin hiçbirinin başına değmezmiş.
Bu düzmece kavga daha sonra denizden karaya taşınmış ve yankesiciler, yeni camii önünde kayıkçı kavgası benzeri düzmece kavgalar ile halkı çevrelerine toplayıp soymayı adet edinmiş.
ABDESTSİZ NAMAZ KILANLARI GÖRDÜM
Biliyorsunuz MÜSİAD Şube Başkanı Bilal Saygılı’nın isminin verildiği camii Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı.Açılışın öncesi ve sonrası siyasi şova dönüştür adeta.Yapanlardan,yapanlara vesile olanlardan allah razı olsun.Ancak başta Bilal Saygılı olmak üzere camiinin açılışını siyasi malzeme olarak kullanarak şov yapılmasını yadırgamadım desem yalan olur.İbadethaneler hiçbir zaman siyasi şov alanı olmamalıdır.Bilal bey’de siyasi olarak bir yerlere gelmek istiyorsa insanların dini inançlarını siyasete alet etmemesi gerektiği görüşündeyim.Camiiler  makamlarınızı sağlama almak için gösteriş yapma yeri değildir.
Açılış sırasına öyle insanlar gördüm ki abdest  almayanlardan tutun,sırf Erdoğan ile aynı karede yer ala bilmek için abdestsiz namaz kılanlara kadar.
Kardeşim siyaset fotoğraf çekilmekle olsaydı en iyi siyasetciler magazin dünyasından çıkardı.Önemli olan kaç kişinin elini sıktın.Kaç kişinin sorunuyla ilgilendin.
Buarada Ak Parti İbrahim Tatlıses’den birşeyler ummaktak vazgeçsin Ömerlere baksın.
İŞİNİZE BÖYLE GELİYOR SANIRIM
Milletvekilleri yine kendilerine bir “kıyak” yapma peşine düştü.Vekiller kendi dertlerine düştüğü kadar milletinde derdinin peşine düşşe hani hiçde fena olmaz.
Bu kıyakcılık konusunda vekillerden ses seda çıkmazken ,Milletvekillerinin muhtaç durumda bulunma şartı aranmaksızın anne ve babaları ile 25 yaşından büyük bekar kız çocuklarına da ücretsiz sağlık hizmeti getirecek olan kanun teklifine tepki gösteren CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, “Vatandaşa zam üstüne zam, vekile hala kıyak! Sağlıkta asıl kıyağı vekiller değil halkımız hakediyor! ” dedi. 
ADRESE TESLİM GÖNDERME
Eskiden DİPLOMALAR çerçeve yapıp asılırdı. Şimdi ise RULO yapılıyor sebebi ne ola ki?(Ergun DUR)
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum