SİYASETİN ÇÜRÜK ELMALARI
Reklam
Reklam
Ümit Aydın

Ümit Aydın

SİYASETİN ÇÜRÜK ELMALARI

16 Aralık 2017 - 17:07

Siyasi partilerin, derneklerin odaların #çürükelmalarını nasıl ayırt edebiliriz ???

Kıymetli arkadaşlarım eminim ki yazımı  okuduktan sonra içinizden geçen cümleyi hissediyor gibiyim ben şimdiden söylemiş olayım. 
"Yine duygularımıza tercüman oldunuz "

Gelelim çürük elmalara; 
Kimdir bu çürük elmalar? Niçin sağlam elmaların yanında yer alırlar? 

Sivil toplum kuruluşlarının en büyüğü siyasi partilerdir ben buradan örnek verirsem tüm STK lardaki çürük elmaların kimler olduğunu öğrenmiş oluruz. ..

Bakınız her yönetimi ve bir başkanı olan kurumda mutlaka düzenli toplantılar olur. Siyasi partilerde yönetim kurulu toplantısı,  ilçe danışma, il danışma gibi. ..

Yönetimde bazıları menfi yada müspet konuşur fikir adamıdır katkı koyar bazen eleştirir bazen olumlu yönde parmak kaldırır. .
Bu kişiliklerin  her türlü sosyal faaliyetlerde bulunan kişi olması da muhtemeldir. 
Yük genelde bu karakterlerin üzerindedir. 

Peki tersini düşünün, yönetimde ses çıkarmaz konuşmaz etliye karışmaz sütlüye karışmaz; Dedim!!
İNANDINIZ değil mi durun durun inanmayın, bu  karakterlerde konuşur hem de daha çok konuşur bir farkla onlar toplantı biter lokanta da konuşur konuşturur. 
Onlar yemi atar kendileri arka planda durur karşındakini konuşturur mikser olur karıştırıp durur. Sorun olur olay olur bunlar sütten çıkmış ak kaşık olur bunlar da böyle konuşur. ..
İşte çürük elmanın  1.tipi. .

Derdi iş olan derdi başarı olan kişiler gecesini gündüze katar yorulur arka planda durur pek objektif aşığı değillerdir. .

Sanırım 2. çürük elmayı "objektif" kelimesinden sonra anladınız gibi. ..
Evet çok haklısınız, derdi iş olmayan derdi çözüm olmayan her yere giden, giren  sosyal medya hesaplarında bol bol fotoğraflarını gördüğünüz objektif aşığı karakterlerse 2.çürük elma tipleridir ...

3. tip çürük elma tipleri peki kimlerdir? 

Hiç bir halta yaramayan kendi çıkarları doğrultusunda sivil toplum kuruluşlarının içinde olan Parayı veren düdüğü çaldıran konuşsa da olur konuşsa da olur, objektife çıksa da olur çıkmasa da olur dediğimiz tiplerdir. ....

En iyi yönetici çürük elmaları tercih eden değil çürük elmaları kullanmasını bilendir. 
Zamanı vakti geldiğinde Hak edenin hakkini Hak edene vermesini bilendir 

Kalın sağlıcakla. .

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum