İzmir'de kim neye Fit oldu?
Reklam
Reklam
Reklam
Ümit Aydın

Ümit Aydın

İzmir'de kim neye Fit oldu?

29 Ocak 2019 - 13:13

1 Nisan hesapları gözetilerek  yapılan aday belirlemeler, 24 Haziran sonrası Muharrem ince ye destek veren belediye başkanlarının kellerinin alınması Mart sonrası CHP nin ayağına mermiyi sıkmasıdır. Kemal Kılıçdaroğlu 'nun da Tıpkı Sgk genel müdürüyken kurumu batırıp gitmesi gibi, partisini  bırakmak gitmesi anlamına gelir.

Neyse gelelim biz İzmir'e 3 dönem belediye başkanlığı yapmış Aziz Kocaoğlu da 24 Haziran seçimleri sonucu Muharrem ince tarafında olduğu için Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert bir dille eleştirmiş adeta partinin Milletvekili edasında konuşarak"partinin çözüm odaklı politikaları olmadığını dile getirmiştir. 
Ve hemen akabinde Büyükşehir belediye adayı olmayacağını dile getirerek Veda turlarına başlamış ve yarıda bırakmıştır bu açıklamanın ardından Büyükşehir e aday olmak isteyenler bir bir kendilerinin bu arzularını aday adayı olarak göstermişlerdir. 
Siyasetin kurdu Aziz Kocaoğlu Kendi istediği iki adayın Aday olmasını istemişti bunlardan birisi Alaaddin Yüksel diğeri Murat Bakan dır. 
Şiddetle istemediği iki isim Bugün Pm tarafından aday gösterilen Tunç Soyer ve Konak Belediye başkanı olarak aday gösterilen Abdul Batur'dur. 

6 ay önce aday olmayacağını söyleyen Aziz Kocaoğlu Kemal Bey tarafından Tunç Soyer in olmasını isteğidigini  söyleyince İkili arasında şiddetli tartışma sonucu İzmir i sallayan haber bomba gibi Manşetlere konu olmuştu 
Aziz bey "bende o zaman aday adayıyım "
Bu çıkış İzmir adayını açıklamasını bir hafta ötelemiş İzmir in siyaseti Ankara’ya taşınmış tüm aday adayları Genel merkez de yatıyor ve kalkıyorlardı. 

Aziz Kocaoğlu dün yenildi ve isim Tunç Soyer çıktı, ama ilginç olan şey asabi tavrıyla bilinen lafını esirgemeyen yeri geldiğinde küfür eden bu başkan nasıl oldu? Ne oldu da bu yenilgiyi hazmedercesine Tunç Soyer in arkandayız gibi bir açıklama yaptı? 
Madem arkasında kalacaktın niçin aylarca istediğin adaylar peşinde ısrar edip İzmir de CHP nin adayının geç açıklamasına sebep oldun. 
Hatta niçin Tunç Soyer in aday olmaması için bende adayım dedin? 
Benim bildiğim tanıdığım gözlemlediğim Aziz Kocaoğlu bu yarayı bu şekilde açık bırakmaz. 

Peki, Tunç Soyer in Adaylığına Millet ittifakı sebebiyle İyi parti nasıl olur verdi? 
Burada hesap neydi? 
Herkesin malumu olduğu gibi Meral Akşaner Suç babadan oğula geçmez dedi çünkü Tunç beyin babası dönemin ülkücü cellatı hakimlerinden birisiydi hata merhum Türkeş'in idamını isteyen isim. 

Diyelim ki tamam Tunç beyin cezası babasının yaptıklarından dolayı verilmez iyi de İyi parti ülkücü kimliğimiz var demiyor muydu? Tunç Soyer alenen PKK nın Meclis yapılanması olan Hdp destekçisi bir isim demezler mi bu ne perhiz ne lahana turşusu Meral hanımım. .

Şimdi Her fırsatta İzmir marşını çalan Mustafa Kemal in askerleriyiz deyip CHP ye oy veren vatandaş Ülkeyi bölmek isteyen parçalamak isteyen yüzlerce şehidin katili olan PKK destekçisi bir isimi İzmir Büyükşehir Belediyesine aday gösteren CHP ye oy verecek mi yoksa tepkisini sandığa gitmeyerek mi gösterecek hep beraber göreceğiz. .

İzmir seçmeni sosyal demokrat bir yapıya sahiptir. 
İzmir çağdaştır 
Milliyetçidir 
Halkçıdır 
Cumhuriyetçidir 
Laiktir 
Atatürkçüdür ama PKK sempatizanı değildir

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum