BİRİ ÖZGÜRLÜK MÜ DEDİ?
Reklam
Reklam
Reklam
Ümit Aydın

Ümit Aydın

BİRİ ÖZGÜRLÜK MÜ DEDİ?

17 Ekim 2018 - 00:18

Bir haftadır İzmir ne kokan kokusuyla ne içinden çıkılmaz trafiği ile konuşuldu. 
Maalesef kendini layık diye nitelendiren 3 eşcinseli konuştu hatta yetmedi ülkede konuşuldu. Sanırım her kez hangi video görüntülerini dile getirdiğimi anlamıştır. 

Her zaman olduğu gibi bu konuyu kendi gözlemlerim ve söylemlerimle ele alacağım umarım bir nebze faydası olursa benden bahtiyar olan olmaz. 
Sevgili anneler ve babalar; 
Hemen hemen herkes videoyu seyretti ve emniyet teşkilatını göreve davet etti etti etmesine fakat hiç kimse kendi içinde ki emniyeti göreve çağırdı mı merak ediyorum! 
Şimdi ne alaka diye aklınızdan geçirdiğinizi duyar gibiyim, hemen alakaya giriş yapayım. 

Sevgili okurlarım özellikle Anne okurlarım, hala, teyze okurlarım bakınız 
Bu videodaki dudak dudağa öpüşen kızlar ve erkeklerin yaşı maksimum 16 şimdi burada şunu herkes kendine sorsun bakalım benim çocuğum o çocukların yerinde olsa 100 TL karşılığında birbirleriyle öpüşür müydü? 

Evet diyen sanıyorum çıkmaz çünkü o çocukların annesi de büyük bir ihtimalle yapmaz derlerdi. 

Dün Bayraklının saygın kafelerinin birin Kemal abimle bu konuyu yaklaşık 1 saat konuştuk ve dikkatimi çeken benimde hemfikir olduğum bir olayı anlattı; 

Anneye baktım mütedeyyin bir anne kızına baktım son derece modern vücut hatları ortada mini etek giyen dünya tatlısı bir kızı 
Tabi duruma içerlenen  abim kendi kendine mırıldanarak 
Bu annenin, annesi büyük bir ihtimalle mütedeyyin bir anneydi peki bu kızın evladı kız olursa nasıl bir Anneye sahip olacak demekten kendini alıkoyamamış. 

Evet sevgili anneler maalesef Anadolu'dan şehirlere göç ile birlikte şu Tehlikeli cümleler bizi dejenerasyona uğratır durumda 
*ben giymedim kızım giysin 
*ben yaşayamadım kızım yaşasın 
Veya oğlum giysin oğlum yaşasın oğlum eğlensin 

Tamam ama sanırım giysi ve yaşamı haddinden fazla özgür mü bırakıyoruz! 


Hadi özgürlüğü yaşatalım peki ya otokontrol ne durumda? Hangimiz kızımız oğlumuz okul sürecinde veya hafta sonu tatilinde nereye gidiyor? Kimlere arkadaşlık yapıyor? Diye takip ediyoruz? 

Bakınız videodaki eşcinselin  bu irtihal içeren videosu nasıl yayıldı #sosyal #medya değil mi? 
Ve bu iğrenç video sonunda ne dedi? 
#laiklik kazandı. ..

Sevgili okurlarım sanırım laiklik ile özgürlük arasında pamuk ipliği kadar bir uzaklık var. 
Her ikisini de yanlış anlıyor  ve yanlış yaşıyoruz. 
Laiklik ile gereğinden fazla özgürlük bazen içinden çıkılmaz sonucu, Allaha muhafaza bizi üzecek durumla baş başa bırakabilir. 

Ülkemizde ve dünyamızda gençleri  tehlike bir duruma sürükleyen bir operasyon çekiliyor hepimiz bu girdaba sürüklenir durumdayız ,eskiden hepimiz akşam olunca bir sofraya oturur hasbihal ederdik, şimdi bakınız yemekleri tek tek yiyoruz sonra Herkes kendi odasında kendi dizisini seyrediyor veya herkesin elinde cep telefonu bir köşede pinekliyor gibiyiz acaba dizimiz kaçacak diye çocuğumuz ne izliyor neyi izliyor farkında mıyız? 
Eskiden çocuklar 5 bilemedin 10 yaşına kadar tüm namaz dualarını bilirlerdi şimdi neyi biliyorlar neyi öğreniyorlar farkındamıyız? 


Sevgili anneler babalar lütfen moda, dizi hastalığına dikkat edelim lakin bunun tedavisi yok ve toplum olarak Ahlak kurallarından gittikçe uzaklaşıyor ve çocuklarımıza sanırım kendimiz kötü zeminleri hazırlıyoruz. 

Yarın ben ağlayacağıma bugün çocuğum ağlasın. 

Ben giyemedim cümlesini ben giymedim olarak 
Ben yaşayamadım cümlesini ben kötü ortamlarda bulunmadım olarak çocuklarımıza deklare edelim. 

Selam ve dua ile 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet Çelik
    5 ay önce
    Ahkam kesiyorsun ama kavramlardan haberin yok Ümit bey.Laiklik ne demek özgürlük ne demek bir öğren!!!