Reklam
Reklam
Salih ARIKAN

Salih ARIKAN


TEBRİK VE ÖNERİ.

09 Eylül 2019 - 17:51

İzmir sosyal güvenlik kurumu gazilerimize haklarıyla ilgili bilgi vermiş. Şu bildiğimiz meşhur ödemelerle ilgili. Öncelikle tebrik ediyoruz. Haklarımızı bilirsek yol haritamızı belirleriz. 

Geçenlerde bir anne beni aradı. Mamalarla ilgili ödemelerde hasta alt bezi ile ödemeleriyle ilgili sorular sordu. Tabii ben çakıldım. İşin ilginci bir kaç kişiye sordum onlarda yeterli bilgi veremediler. ortez protezler mamalar hasta alt bezi beyaz bastonlar ve engellilerin hayatını kolaylaştıracak ödemelerle ilgili bizlerde bir seminer verilse bizde arkadaşlarımızı bilgilendiririz. Aynı zamanda bu alanda çalışan arkadaşlarla bilgi ve belge alışverişinde bulunmak isterim. 

Ben görmeyen biri olduğum için kendi alanımı biliyorum. Ama diğer arkadaşlara da faydam olsun istiyorum. Tüm engelliler benim çalışma saham olsun. Dar kapsamda kalmak istemiyorum. Bu seminerde mümkünse sosyal yardımlaşma vakıflarındaki uzmanlarda olsun. Neyi ne kadar vakıflar ödüyor? Ne kadarını SGK ödüyor? Alanda ciddi sorunlar var, ciddi istismarlarda var. Örneğin; devlet tekerlekli sandalyeyi ödüyor ve sosyal güvencesi olanlarda alabiliyor. Eee niye bu kadar bu iş istismara uğruyor. Ağzını açan engellilere tekerlekli sandalye topluyoruz diyerek yardım topluyor. İnşallah uyarılarımız karşılık bulur. 

İzmir Valiliği ve Kaymakamlıklar engellilik alanını lütfen ihmal etmesinler. Hayatımıza dokunan projeler ve etkinliklerle engellilerle ilgili çalışmalar yapılsın.

Salih Arıkan
Tel: 0506 514 96 93

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum