Salih ARIKAN

Salih ARIKAN


Eğitim Desteğinizle Her Engeli Aşar

02 Aralık 2020 - 13:03

Engellilerin Eğitimle Buluşması İçin Dev
Kampanya

Eğitim Desteğinizle Her Engeli Aşar

Türkiye Beyazay Derneği, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, engellilerin eğitimine destek olacak dev bir kampanyaya imza atacak.

Kurulduğu günden bu yana engellilerin eğitim ve istihdamı yönünde çalışmaları yürüten Türkiye Beyazay Derneği, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, engellilerin eğitimine destek olacak dev bir kampanyaya imza atacak. Kampanya 1 yıl sürecek.

Konu ile ilgili olarak Türkiye Beyazay Derneği İzmir şube Başkanı Salih Arıkan, “Bugün toplumumuzun %11.6'sına yakın bir kesimini engelliler teşkil etmektedir. Ya doğum ile ya da trafik veya iş kazası sonucu bedende oluşan hasarlar neticesinde kişi engelli kalabiliyor. Engellilerin eğitime erişimi de sıkıntılı olabiliyor çoğu zaman. Bugün basına da yansıyan birçok haberde gördüğümüz gibi ilköğretimde kaynaştırma eğitiminde olan engelli öğrenci; akran zorbalığı ya da velilerin istememesi nedeni ile eğitimlerini yarım bırakmaktadır. Kurulduğumuz günden bu yana engellilerin eğitim ve istihdamı noktasında birçok kampanya ve proje yürüttük. Derneğimiz, Eğitim Her Engeli Aşar'ın ilk etabında 300 bine yakın engelli öğrencinin eğitim ile buluşmasına destek oldu... 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde başlatacağımız kampanyamız ile de 7104 engelli öğrencimize 10 aylık eğitim bursu, eğitim materyali, barınma vs... noktasında nakdi destek vereceğiz. Kampanyamıza destek olacak vatandaşlarımız ister cep telefonlarından 7392'ye DESTEK yazarak 5 TL destek verebilecek, ya da kampanya hesabına bağış yapabileceklerdir. En küçük destek bile bir engellimizin eğitim ile buluşmasına katkı sağlayacaktır. Kampanyayla ilgili her türlü ihtiyaç ve bilgilendirme www.beyazay.org.tr sitesinden yapılacak ve yapılan bağışlar takip edilebilecektir” dedi.Basının ve kamuoyunun bilgisine sunulur.Saygılarımla.Türkiye Beyazay Derneği İzmir şube Başkanı:Salih Arıkan,

İletişim

Salih ARIKAN,Tel: 0 506 514 96 93

E-Posta: [email protected]

Skaype: saliharikan2

Face: https://www.facebook.com/saliharikan4

İnstagram: https://www.instagram.com/izmirliengelliler

Twitter: www.twitter.com/saliharikan77

Web. www.beyazay.org.tr

Bağımsız Hareket kursumuz

https://www.youtube.com/watch?v=BsxdDJMTwLY&

Beyazay İzmir Faaliyetlerimiz

https://www.youtube.com/watch?v=HD58JVgFRRU&t=4s

Blogger

https://saliharikanyazilar.blogspot.com/

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum