Reklam
Reklam
Salih ARIKAN

Salih ARIKAN


ÇEKİLİN ARABAMI KOYACAĞIM

19 Kasım 2019 - 15:48

Bu gün öğle yemeğine giderken yine sürekli geçtiğim yaya yolunu işgal etmişler. Fevzi Paşa Bulvarı No:29 önü. 

Neden sürekli bu konuyu irdeliyoruz. Önemli olan engellilerin kimsenin yardımı olmadan hayatlarını sürdürmeleri. Orada sesli sinyalizasyon sistemi var. seside kısık ama yine de kimsenin yardımı olmadan karşıdan karşıya geçmemi sağlıyor. Tam o yaya geçidine araba koyuyorlar. Hızlıca gelsem çarpabilirim. O yüzden tehlikeli. Zaten yasak. 

Başka bir sorunda kaldırım kenarları işgal edilmiş. Herkes kendi dükkânının yanına yâda yakınına arabayı koyuyor. Genelde yaya geçidini işgal edenler yabancılar. Üç kişiye ayrı ayrı resim çektirdim. Bazıları çekmiyor yâda çekip göndermiyor. O yüzdende üç ayrı kişiye çektirdim. Tam karşıdan karşıya geçecektim ki. hanımefendiler bir şeye kızıyorlar "neden kızdınız" dedim. Adamın biri onlara diyor ki lütfen çekilin arabamı koyacağım. Yaya geçidi işgal peki karşıdan karşıya geçenler nerede duracak diğer yerlerde işgal edilmiş. 

Arabası olmak her yeri işgal edebilme ayrıcalığını mı getirir. Neyse karşıdan karşıya geçtik ara sokakta yürüyorum. Kaldırımlar işgal edilmiş. Adam, arabasıyla bana hafifçe çarpınca kızdım. Adamda "sen benim üzerime geldin" demez mi bende yoluma devam ettim. Geri gelirken de bir araç bastonumu çiğnedi. 

Lütfen araç sürücüleri beyaz bastonluların üzerine araç sürmeyelim.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum