Şafak SOL

Şafak SOL

Şafak Sol'un kaleminden

Toplumsal ihtiyaca çözüm bulma çabasıdır

24 Ağustos 2020 - 11:48

Çağdaş yaşamda insanoğlunun gereksinimleri ile ilgili topluma ait ‘toplumsal kalıcı çözüm’ bulma çabasıdır. 
Hayatın kısalığı işimizi nitel ve nicel yapma gayreti gerektirir.
‘’Bir mal için ne kadar çok emek gerekiyor ise o malın genel olarak değişim değeri büyür, artar.’’ Tıpkı yarın yağacak yağmurun saptanmış barometre ibresi ile o bölgede yılın belli mevsiminde ortalamanın kaç milimetre altına düştüğü ile orantılı olması gibi. Toplumun yapı taşlarını oluşturan gurupların iş dünyasında, sosyal alanlarda, politikada ‘sağlıklı temsil edilememesi tek düzelik ve sığlık getirir.’ Tarihler bu felsefeyle yazılmış ve bu felsefeyle bilim dalları, toplumlar gelişmiştir.
Her insan hayatının mimarıdır. Şahsım hayatımın mimarı olarak yukarıda bahsettiğim felsefeyle işimin en iyisini yapmak, insanlığa etkin hizmet etmek ve ülkeme faydalı bir iş kadını olmak için olmak adına 25 yıl önce yola çıktım
Alanımda birçok aileye istihdam sağladım. Yaptığım çalışmalarım  ve yatırımlarımla rol model oldum. Ayrıca yaşadığın şehrin gelişmesi adına İzmir’den ayrılmadım. Çalışma kalitemle yerel değil ulusal ve uluslararası hareket ettim. İnsanla olan işime hep saygı duydum.
Nereye gittiğimizi, gelecekte insanlar için neler kazanmak istediğimizi saptamak ve çözmek önemli bir görev olmuştur. Değişen toplum hayatının gereksinimlerinden yola çıkarak akılla ve mantıkla yapılamayacak hiçbir şey yoktur.
Bugün 24 Ağustos benim doğum günüm. Şöyle bir geriye baktım ve zamanın nerelerde geçtiğini gözden geçirdim. Bu nedenle 2008 ve 2010 yılında sağlık, estetik ve güzellik sektörünün yeniden yapılanma sürecinde alınan olumsuz kararlardan sonra sektörden bağımsız, şahsi olarak verdiğim mücadelede Sağlık Bakanlığına ve ilgili bakanlıklara elden verdiğim ve kendi yazdığım yazılardan birini aktarmak istedim. Geriye baktığımda çok zor süreçlerden geçtiğimi hatırladım.  Ben mutluyum ve başardım. Elimizi taşın altına koymadan hiçbir şey olmuyor.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum