Şafak SOL

Şafak SOL

Şafak Sol'un kaleminden

Sizi geri tutan korku nedir?

25 Eylül 2020 - 11:57Korkuyu hepimiz biliriz, midenizin altından başlayan, başınızı döndüren, terlemenize, sinirlenmenize yol açan, midede bir yumru, boğazınızda düğüm oluşturan, dizlerinizin bağının çözülmesine yol açan durumdur korku. Olaylar karşısında gerçekmiş gibi görünen yanlış kanıtlar…
Rahatlayın! Sakinleşin. Oh!. Burada bilmeniz gereken en büyük öz yıkıcı davranış her şey hakkında dehşete düşmek, yani kokmaktır. Korkularımız aptalca görünmemize, hata yapmamıza ve onay ihtiyacı duymamıza rağbet etmemize neden olur. ‘Listeye onlarca madde ekleyebilirsiniz’.
Siz sürekli yeterli zamanınız olmadığından bahsediyorsunuz. Bilmeniz gereken yaşamda size zamanı kaybettiren en büyük sorun aslında sadece korkudur, çünkü bu tereddüt ertelemelere neden olur. Hiç kimse için zamanınızı ertelemeyin. Zaman kazanmak istiyorsanız,  korkusuz olun. Çoşkunuz artacak ve bu çoşku size daha güçlü bir şevk getirecektir. Gün içinde her gün biraz daha olayların hassasiyetini  rahat karşılamakla başlayabilirsiniz. Bunun için biraz çaba gösterip yorulacaksınız ama inanın buna değeceğini göreceksiniz. Okul yıllarında törenleri hatırlayın.. Aydınlık bir sahnede onlarca, binlerce insanın önünden geçerken rahat görünmeye çalışarak geri dönüş yapmak gibi düşünün korkuyu.
İş piyasasında 27 yılı aşkın süredir hizmet vermekteyim. Ben bile halen birçok gerek özel şirketin, gerekse devlet kapısından içeriye girmeden geri dönerim. Rahatlamak isterim. Hafızamı dinlendirmek ve daha güçlü olmak için yaparım bunu. Sonra içimden yine aynı şarkıyı mırıldanırım. Şarkının adı: Yola devam… Rahat, güvenli, gerçekte olmadığım kadar huzur dolu, soğukkanlı, tutarlı görünme yeteneğimle dimdik ayakta.  Bu yeteneklere sahip olun ve geliştirin.
Gerçek: Cesaretiniz sizi risk almaya istekli yapar. Yaşam sizin için son derece heyecanlı ve verimli geçebilir. Meydan okumaların size gelmesini beklemeden siz onlara gitmelisiniz. Sizin bunların peşinden koşmanız şart ama korkmadan ve zamanın değerini bilerek. Dağa tırmanmak, sörf yapmak rutini yapmak anlamı taşımaz, fakat heyecan istiyorsak büyük ve tehlikeli açık denizlere amaçlarınız için cesurca açılmaktan korkmamalısınız. Can simidiniz kendiniz olun!...
Sabır, azim ve sevgi üçlüsü ile kalın. 
Şafak Sol

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum