Şafak SOL

Şafak SOL

Şafak Sol'un kaleminden

Fatma Köse'nin CHP Genel Başkanlığı Danışmanlık Görevi

02 Ekim 2020 - 16:36

CHP Genel Başkan Danışmanlığı görevine getirilen Fatma Köse’nin zengin başarılarına bir yenisi daha eklenmiş oldu.


Sayın Köse, Cumhuriyet Hak Parti örgütünün amaçlarına dayalı olarak; ortak eylem ve bilinçle çevresini bilinçlendirmesi, güçlükleri aşabilmek için geleneksel ve modern bilgiyi eşit kullanması, örgütsel düzeyde düşünme, anlamlı değer katma, esnek, yaratıcı şekliyle uyarlanabilir biçimde davranış sergileme kapasitesi ve yüksek uyumsama tutumu ile rol model olmaya devam ediyor.
9 Ağustos 2020 günü Cumhuriyet Halk Partisi’nde yapılan kurultay sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlık koltuğunu teslim eden Fatma Köse’ye bu kez Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Danışmanlığı görevi verildi.
Fatma Hanım insanlarla konuştu. Onlara hitabetinde hatiplik etmedi. Kendi olduğu gibi davrandı, sorumluluklarının neler olduğunu bildi ve neyi temsil ettiğinin çok farkındaydı. O kalbinin sesini dinledi, doğru olan da buydu.
Kadın mücadelesinde günümüzün önde gelen ismi Fatma Köse’nin mevcut sorunu, kişisel kanı ve eğilimlerin etkisi altında kalmadan objektif ele alarak incelediğine ve öğrettiğine bizzat tanıklık etmek bana göre kadınlara moral ve umut vermektedir. Kadınlar adına yaptığı çalışmalardan yola çıkarak varlığını bir azim ve sorumluluk içinde devam ettirebilme gayretinin bir çok kadını ümitlendirdiğine, kimsesiz yavruların ihtiyaçlarının sağlanmasına ve teselli edeceğine inanıyorum.
Bana göre ‘Vatan aşkı öyle bir yakıcıdır ki ona karşı duyulan aşk dolu muhabbetimizden hiçbirimiz vazgeçemeyiz, vazgeçmemeliyiz.’ Vatan aşkının hiçbir şeye benzemediğini, belalı olduğunu, kadınların engel tanımadığını kurtuluş savaşı kadınlarımızın hummalı fedakarlıklarla dolu mücadele hayatlarından biliyoruz ve asla unutulmaz. Dolayısıyla kadınların güçlerini ve düşüncelerini birleştirilmesi her zaman olağanüstü birliktelik oluşturur ve önemli ölçüde hedeflere başarı ile ulaşılır. 
Türk siyasetinin en önemli partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanlığını başarı ile yöneten Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu kadınların yanı başında olmasını ve partimiz adına alınan başarılı karardan dolayı tebrik ediyor, Sayın Fatma Köse’yi bugüne kadar göstermiş olduğu ve hayranlık duyduğum azmi, harcadığı mesaisi, gayreti, çok ulvi, çok yüksek, çok kıymetli fedakarlıklarından dolayı kutlarım. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Danışmanlığı görevinde ekibi ile birlikte başarılarının devamını dilerim.
Şafak Sol
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum