Reklam
Reklam
Ravza ZEYBEK

Ravza ZEYBEK


UYUYAN DEV UYANDI ARTIK

18 Ekim 2019 - 15:45

En güzel sözlerin sahibinin adıyla…Allah’ın adıyla…
Barış Pınarı Harekâtı Türkiye için başarıyla sonuçlanmış bir operasyon oldu. Türkiye,  tüm dünyada kendisine karşı karalamalara karşı sağlam ve kararlılıkla tüm birimleriyle dayanışma  ve özveri ile büyük bir başarıya daha imza atmıştır.
Operasyonun amacı,  sınır güvenliğimizi tehdit eden terörü temizlemek ve oluşturulan güvenli bölgede mültecilerin ülkelerinde herhangi bir tehditle karşılaşmadan yaşayabilmelerini sağlamaktı. Türkiye uluslararası arenada hem sahada hem masada kendi toprak ve sınır güvenliğini koruyabildiğini hatta bunu yaparken kimseden çekinmeden izin almadan yapabileceğini göstermiş oldu.
Bundan sonra ABD’nin Suriye’den çekilmesi ve terör örgütlerine verilen silahların temizlenmesi işi kalmıştır. Eskilerin bir sözü var ‘Ayıdan post, gavurdan dost olmaz’ demişler. Türkiye’nin gücünü test etmeye kalkışanlar karşılarında olmasını istedikleri Türkiye’nin olmadığını da müşâhede etmiş oldular. Ortadoğu da Türkiye ağırlığı olan bir konuma yükselmiş uluslararası arenada bunu ispat etmiştir. Türkiye’nin ağırlığı  ölçülmüş ve uyuyan dev yeniden uyanmış hatta eski heybetine ve ululuğuna geri dönmüştür.
Yapılan tüm karalamalar ve olumsuz algılara karşı kararlılıkla ve sabırla hedeflediği operasyonu gerçekleştirmiştir.Dünya basını Türkiye ‘nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük zaferi olarak kabul etmiştir.15 Temmuz hain darbe girişimine tiyatro diyenler şimdiden bu başarıya neler diyecekler kim bilir? Ne derlerse desinler…Su akar yatağını bulur hesabı bu güç çağlayan olup akacaktır biiznillah!
Bundan sonra çok daha güzel günleri göreceğimizi düşünüyorum. Bir de içimizde ki bazıları var ki; devlet ağzıyla kuş tutsa ‘Niye ağzınla tuttun?’ diyecek kadar, ‘Bize’ yabancı hatta ‘Neci?’ olduğu belli olmayan bir güruh var.
Elhamdülillah! Bir zamanlar el pençe divan durulup adam yerine konulmayan durumdan, anlaşma yapmak için ayaklarına gelen, anında en üst düzeyde diplomasi ile iletişime girilen bir ülke haline geldik…Bu bir başarı değil de nedir?
Bizim ecdadımız eskiden fethettikleri yerleri ihya ederlerdi. Balkanlar’da, Avrupa’da, Afrika’da izlerini hala görmekteyiz. Bu yüzden Türk hep özlenen ve beklenen olmuştur. Artık Ortadoğu’da Türkiye söz söyleme ve sözünü dinletme gücünü elde etmiştir. Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi:
  Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
  Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.                             

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum