Reklam
Reklam
Ravza ZEYBEK

Ravza ZEYBEK


SİBEL ERASLAN İÇİN…

13 Eylül 2020 - 10:26

SİBEL ERASLAN İÇİN…


En güzel sözlerin sahibinin adıyla…Allah’ın adıyla…
‘Müslüman elinden ve dilinden diğer Müslümanların güvende olduğu kimsedir.’(Buhari,İman, 4/10, Müslim İman,65/162) Buyurur Allah Rasulü efendmiz.
Korku duymadan, çekinmeden inanma ve bağlanma anlamlarına gelen güven, tüm peygamberlerin ortak özelliği olmuştur. İnsanları kandırmayan sadece insanları değil hayvanları dahi kandırmayan, yarı yolda bırakmayan bir ahlâkın üzerine kurulur risalet görevi. Öncelikle Rabbinize güven duymayı öğreniriz. Bunlarla ilgili sayısız örnekler mevcuttur. Hz. Peygamberin yaşantısında  peygamberlik verilmeden önce Mekke ahalisnin ona layık gördüğü lakap el-Emin’dir.
İslam’ın ve müslümanın güven veren emin kişi olması ve Peygamberimizin ’Ben güzel ahlâkı tamamlamak için gönderildim’ demesine karşın , biz müslümanların, sürekli kötülüğü emreden nefsinin emriyle hareket etmesi ne acıdır.  Baksak hepimiz cenneti garantiledik ama gel gelelim evinin içinde ki zulümler, işlerinde ki haksızlıklar, çıkar ilişkileri hep gizlenir. Sorsan herkes en güzel müslümandır. Hepimiz cennete gitmeyi isteriz. Bizden âlâ müslüman bile yoktur. Ama bir imtihan olur insanın içi dışına çıkıverir.Her dönem zordur ve insan her dönemde biraz zalimdir.
Her dönemin zulüm araçları da farklı olabiliyor.Şimdilerde ise bu sosyal medya ediğimiz ‘şey’ kötüye kullanıldığında insan için bir zulüm aracına dönüşmüş durumda. Daha acısı gözümüzde büyüttüğümüz saygı ile andıklarımızın kumaşının kalitesini yine bu sosyal medyadan görmek çok üzücü.
Bir insan olarak bir kadın olarak ve bir yazar olarak Sibel Eraslan’na yapılanı tasvip etmiyorum.Kendisiyle yüzyüze gelmedik. Hiç bir tanışıklığımız yok. Ben onu kitaplarından ve yazılarından takip eden bir okuyucusuyum. Bizim dahi güzel şahsiyetine tanıklık ettğimiz bir yazarı yaralamak ve küçük düşürmek adına böyle bir muamele yapılmamalıydı. Yakışmadı!
Yazılarımda şahıs üzerinden kimseye yazmam.Hatta bazı konulara isim vermeden değinirim ama son yıllarda kadın hakları, kadın cinayetlerini konu edip ‘kadının değerlerini ‘anlatırken Sibel hanıma reva görülen bu zulüme tavrımı koymak istedim.Umarım bu üzücü olayın muhatapları bu hatadan dönerler.
Hepimiz insanınız.Dünyada ki yolculuğumuzda iyiyle kötüyle elbette karşı karşıya geliriz. Ama en zor olanı kardeş ve dost bildiklerinin, güvendiklerinin yarı yolda bırakmaları arkandan vurmaları  olsa gerek. Ne kardeşlik hukukundan ne de güzel bir ahlâktan anlamışlar maalesef. Geçirdikleri ahlâk imtihanında sınıfta kalmış olmalarına üzüldük.
Sibel Eraslan (ablacım) hiç yüzün gönlün  düşmesin.Bu imtihanda düşenler düştü. Bir(ler) okuyucunun gönlünde güzel yerlerdesin…
Ravza ZeybekSamsung Galaxy akıllı telefonumdan gönderildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum