Reklam
Reklam
Ravza ZEYBEK

Ravza ZEYBEK


Küfür Tek Millettir

25 Ekim 2020 - 11:23

Küfür Tek Millettir
 En güzel sözlerin sahibinin adıyla…Allah’ın adıyla…
  Geçen sene 15 Mart 2019’da Cuma namazı esnasında camiye  faşist bir terör saldırısı düzenlenmişti. Yeni Zelanda ve tüm dünyada büyük  tepkiyle karşılanan saldırıda, 1’i Türk 51 kişi hayatını kaybetmiş, 2’si Türk 49 kişi de yaralanmıştı. Saldırının yıldönümü dolayısıyla değerlendirme yapan Yeni Zelanda başbakanı saldırının ardından Müslüman toplumla daha fazla yakınlaştıklarını dile getirdi.  Başbakan Arden ‘Bir yıl sonra, Yeni Zelanda ve halkının temelden değiştiğine inanıyorum. Böyle bir olay sonrasında değişilmeyeceğini düşünemiyorum. Bundan sonra da yapmamız gereken, günlük davranışlarımızda zorbalık, taciz, ırkçılık ve ayrımcılık gördüğümüz her durumda  ulus olarak karşı çıkmayı sağlamaktır’ diye değerlendirmede bulundu.
  Bu sene 4 Ağustos’ta Lübnan’ın başkenti Beyrut limanında yüzlerce insanın ölümü ve binlerce insanın yaralanmasıyla sonuçlanan bir patlama meydana geldi. Lübnan halkının büyük bir çoğunluğunun Müslümanlardan oluşmaktadır. İlk yardım gönderen ülkeler arasında Başta Türkiye olmakla beraber, Fransa’da sağlık ve kurtarma ekibiyle  beraber yardım malzemesi gönderdi. Bununla da kalmayıp Beyrut’ta bir de ziyaret gerçekleştiren Macron ‘Yetkililerle yeni bir siyasi anlaşma yapmak istediğini söylemişti’. Hatırladık değil mi? 
  Şimdi bu vatandaş  önce  ayeti Kerimelerden başladı sonra,  İslam’ın reforma ihtiyacı var gibi haddini aşan sözler etti ve şimdi de  ismini anmak istemediğim o malum rezil dergiyi savunup orada çizilenleri devlet binalarına yansıtıp,   2 Milyar Müslüman’ı ve Müslüman ülkelerin hedefine kendini koydu mu? Koydu! Peki  Avrupa’da güya gelişmiş vakti zamanında o meşhur ihtilâller sayesinde hak ve özgürlükler ile anılan bu ülkenin Başkanı böyle bir davranışı yapması için aklından zoru olması lazım gelir mi? Gelmiş olmalı!   Kendi ülkesinde ki tüm karşı çıkmalara rağmen ateşi körüklemeye devam ediyor, ülkenin bir iç savaşa doğru gittiğini görmek çok da zor değil. Sarı yeleklilerin ülke ekonomisine açtığı yara kapanmamışken Macron neyin kinini kusuyor? Ya da neyi gördü böyle davranıyor?
  Töre cinayetlerinde yaşı küçük  tetikçi seçilir ki tutuklanan kişiye  ‘Biz sana hapis de bakarız’ derler ya, o hesap Macron’da  bakılma sözüne bir kışkırtıcılığa soyunmuş gibi duruyor. Fransa  ekonomik olarak çıkmaza girmiş durumda. Bir taraftan destekledikleri teröristlerden iş çıkmayınca, Türkiye  Uluslararası arenada önünü kesen ve Ülke olarak menfaatleri için başarılı adım atan güçlü bir mücadele verirken gündemi biraz değiştirip içinde tutukları kini böylelikle kusmuş oldular. Bu iş tek Fransa’nın işi olmasa gerek! 
  Kavganın en zayıf kişisi rakibinin en sevdiklerine  önce küfür ve hakaret eder ve bu onun aslında ne kadar zavallı  ve mağlubiyeti ilk başta görmüş olduğunun göstergesidir.
  Biz inananlar Yani Hz. Adem’den (a.s.)  Hz. Muhammed (s.a.v.)’e kadar gelen tüm peygamberler inananlar olarak Hz. Muhammed Allah’ın elçisidir ve başka bir peygamber gelmeyecektir. Hak birdir ve küfür de tek millettir! 
  Vakti zamanında  küfür firavun oldu, nemrut oldu, kimi zaman  Ebrehe ve ordusu oldu, Mekke’de Ebu Cehil ve  Ebu Leheb oldu. Hak kendi davasında olanlarla olduğu müddetçe kazanlarda hep inananlar oldu. Avrupa’ya göre Osmanlı’nın ayak bastığı  her yer Türk ve Türk yurduydu. Şimdi bu ruh yeniden uyanışa geçti. Tüm dünyada olduğu gibi  Avrupa’da ki Müslümanlarda dahi  inanılmaz bir Türk ve Recep Tayyip Erdoğan sevgisi var. Önü alınamaz İslam’ı  bu şekilde önünü kesmeye çalışmak tam bir akıl tutulmasıdır. Artık dünya elli yıl yüz yıl önceki gibi değil! İnşallah Allah sizin elinizle  kendi dinini tanıtıyordur. 
  Yakın zamandan söyleyelim Yeni Zelanda’da ki terör saldırından sonra İslam’ı tanımak isteyenler yüzde yetmiş beş  arttı. Müslüman olanların tam sayısı bilinmiyor, Müslümanlara bir sempati ve güven oluştu. Güneş balçıkla sıvanmayacağı gibi hakikatin önünde eğilmeye mahkumsunuz. 
 Yüce Allah  Ali-İmran Suresi 54.Ayette buyurur ki:’ Onlar tuzak kurdular.Allah da tuzak kurdu.Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır.’ 
Ravza Zeybek

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum