Reklam
Reklam
Prof. Dr. Cahit Kurbanoğlu

Prof. Dr. Cahit Kurbanoğlu


ULAŞIMDA İNSANLIĞIN VAZGEÇİLMEZİ HIZLI TREN

23 Temmuz 2020 - 09:51

MUCİZE HEDEFİNDEKİ TEKNOLOJİNİN DİLİ

 

ULAŞIMDA İNSANLIĞIN VAZGEÇİLMEZİ HIZLI TREN

 

İşte insanlığa hizmette hepimizin vazgeçilmezi bu ulaşım aracı mucize olarak bize geldiğini bakınız Ayet-i Kerime nasıl bildiriyor.

 

“Onlar için bir delil de, insan neslini, dolu gemilerde taşımamız ve bunun gibi daha nice binekleri onlar için yaratmış olmamızdır.” (42/41-42)

 

(resim)

Buharlı ve elektrikli tren

 

Ayet-i Kerime’ye göre görüyoruz ki insanlık, mucizelerden istifade ederek teknolojinin, o alanında zamanla çok önemli atılımlara sahip olmamız mümkün olacaktır.

 

Nasıl olacağını sorgulamak için bunları yazıyoruz. Mucize olan toplu ulaşım aracı tren, bize mucizelerin ışık tuttuğu şekilde donatılırsa, elektrik enerjisini güneşten, rüzgar enerjisinden ve trenin ulaşım esnasındaki rüzgârını enerjiye dönüştürerek kullanırsak, mükemmel bir ulaşım imkanına kovuşmuş oluruz.

 

Ülkemizde hızlı tren taşımacılığı Allah’a şükür AK Parti hükümet döneminde oldukça hız kazandı. Anavatan Parti döneminden bu döneme nereden nereye geldiğimizi de görmemezlikten gelemeyiz. 

 

İnşâallah tamamlanırsa Ankara’dan Sivas’a hızlı tren 2 saatte ulaşacaktır. Uçaktan daha hızlı bir ulaşım sağladığı ortada iken, bu mucize sanatın İstanbul’umuza kazandırdıklarına göz mü yumalım.

 

Artık Marmaray Asya’yı Avrupa’ya bağladı. Bu ecdadımızın bir projesidir. Ta Osmanlı İmparatorluğu döneminde planlanmış, yeni gerçekleşti. Bizim iftihar kaynağımızdır. Daha iyi kullanım alanları bulmasını da arzu ediyoruz.

 

Prof. Dr. Cahit Kurbanoğlu

23.07.2020

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum