Reklam
Reklam
Prof. Dr. Cahit Kurbanoğlu

Prof. Dr. Cahit Kurbanoğlu


KESİN DAVET 22

30 Ocak 2020 - 12:34

KESİN DAVET 22

YARATMADA ÖLÜM DOĞUMDAN ÖNCE GELMEKTEDİR

 

Anne rahminde dokuz aylık misafirliğin sonucu, doksan yıllık dünya hayatının başlangıcıdır. İnsanlar dokuz ay bu yolculuğu merakla, hazırlıklar yaparak ve sabırsızlıkla beklemektedir.

Dünya rahminde 90 yıl misafir olan insan, ebedi hayatın başlangıcı olan ölüme ve kabre heyecan duyarak ve severek hazırlık yapmadan nasıl bekler.

İşte bizim için öncelik elbetteki hiç tartışmasız çok daha mükemmel ve sonsuz olan, ahiret hayatı için yaratılmak olan ölümdür.

Neden?

 

ALLAH İÇİN HARCANAN ON DAKİKA CENNET KAZANDIRIR

 

Denilse ki dünyada bir piyango çekilişi var . Şayet kazanılırsa ömür boyu dünya geçimini sağlayacak ve hayatı devam ettirecek büyüklüktedir. 
Bunu kazanmanın şartı, sabahtan akşama kadar vucudunun kaldırabileceği en çok yükü, taşıyabildiği en uzak mesafeye kim taşırsa, o kazanacaktır.

Bunu ne zaman kullanacaktır. Dünyada yaşadığı sürede, başına bir musibet, hastalık ve kaza gelmezse 60-70 yıl kullanacaktır. Unutmamak gerekir ki sınırlı bir hayattır.

Bunun için neler yapılacağını herkes kendisi tahmin etsin.

Denilse ki ey insan gel Allah için on dakika çalış, ebedî bir hayatın geçimini sağlayacak ve ebedî hayatı sürdürecek bir piyango kazanacaksın. Bu kârı insan kaçırmak ister mi?

Böyle bir piyango bileti var mı?

Elbette var.

Bakınız bir sabah namázi, on dakikanızı ancak alır. Ancak insan bu namázi kılar da öğlen namazına kadar ölürse, bu bir vakit namaz insana ebedi cennet kazandırcaktır.

Bu nasıl olur diyorsanız?

Öğlen namazına çıkmaya kimin senedi var?

O halde bir vakit namaz, insana görüldüğü gibi Cennet kazandırmaktadır.

Menfaatini arayan ve çıkarlarını savunduğunu zanneden insan, bu fırsatı nasıl kaçırır?


Prof. Dr. Cahit Kurbanoğlu
30.01.2020

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum