Nesibe TÜKEL

Nesibe TÜKEL

AHDE VEFA

NEYMAR VE BİZİM ÜNLÜLER(!)

24 Nisan 2021 - 00:29

NEYMAR VE BİZİM ÜNLÜLER(!)

Yakın bir zamanda dünyaca ünlü bir futbolcumuz Türkiye'nin güzide kulüplerinden biri olan FB Spor ile sözleşme imzalamış ve bu transfer günlerce spor medyasında harıl harıl konuşulmuş ve  tartışılmış idi. Hatırlarsanız,  sitemizin güzide yazarlarından Bülent ERTEKİN bey de köşesinden Mesut Özil'in futbolculuğunun da önüne geçen hayırseverliği ile bir makale yazmış idi. O makale de Mesut Özil'in annesi oğluna yazmış olduğu mektubunda"

"Mesut, unutma hayatta hepimiz gibi bu dünyada misafirsiniz. Allah size bir yetenek verdi ama bunu sadece kendinize bakmanız için vermedi. Servetini muhtaç insanlarla paylaşmazsan, benim oğlum değilsin." demiş.

Bu mektup Özil'in evinin duvarında hâlâ  UNUTMAMASI İÇİN ASILI DURURMUŞ.

Konun özetinde,  keşke süper ligin süper ayaklarını da tıpkı Mesut Özil gibi böyle hayır işlerinde görmek isteriz demiş idi.

Bugün bu yazının üzerinden çok uzun bir zaman dilimi geçmeden bu seferde dünyaca ünlü Neymar ile alâkalı gene HAYR üzerine yapılmış bir haberi okuduk.

Neymar, kendi kurduğu Neymar Jr Enstitüsü'nde koronavirüs nedeniyle çalışamayan 142 çalışanın maaşlarını bir yıldır cebinden ödemeye devam ediyormuş.

Neymar Jr Enstitüsü, Neymar'ın kurduğu kâr amacı gütmeyen bir dernek. Yıldız futbolcunun çocukluğunu geçirdiği Praia Grande'de bulunan enstitü, 7 ila 14 yaşları arasındaki 2 binden fazla çocuk ve aileleri için barınma, yemek ve futbol gibi hizmetler veriyor. Bu proje, Neymar tarafından 2010 yılında oluşturulmuştu.

PANDEMİ NEDENİYLE KAPALI AMA MAAŞLAR ÖDENMEYE DEVAM EDİYOR

Pandemi nedeniyle 1 yıldır kapalı olan Neymar Jr Enstitüsü'nde 142 çalışan görevlerinden alınmadı ve maaşları tam bir yıl boyunca Neymar tarafından ödenmeye devam etti.

Vaaaaay beee
Sen neymişsin beee abiii.
Aaaaa...
Aaaaa
Şarkı sandı iseniz evet, doğru; bir şarkı, ama yazıyı okuyunca sanki Mesut, Neymar,  Ronaldo için yazılmış bir şarkı gibi düşünebilirsiniz.

Zenginin malı züğürdün çenesini yorar derler. Lâkin, hamdolsun kendimi maddi ve manevi mânâda zengin addediyorum. Zira şükrünü eda edeceğim çok güzel ve büyük nimetlere haiz olduğumu düşünüyorum. 

Dostlar bu haberleri okuyunca DARISI MİLYON DOLARLAR ALAN,
BİR ELİ YAĞDA BİR ELİ BALDA olan
Süper lig de oynayan milli kahramanlarımızın başına diyorum.

İnşaallah bir günde şöyle haberleri okur ve duyarız.
........ futbolcumuz İzmir'de bir okul yaptırdı bununla yetinmeyen milli oyuncumuz aynı zamanda 150 öğrencinin bir yıllık okuma burslarını verdi.

Veya;
...... futbolcumuz, Suriye'de zor şartlar altında yaşayan milteci müslüman kardeşlerimiz için 150 adet biriketten ev yaptırdı.

Veya;
....... futbolcumuz İsrail işgalindeki topraklarda zor şartlar altında yaşayan filistinli kardeşlerine gıda ve maddi yardımda bulundu.

Hayali bile güzel öyle değil mi?
Bekleyelim.
Bakarsınız bir gün bir gazete de veya televizyonun ana haber bültenlerinde işitir, görürüz.
Değil mi keçi.
Neeeeet!!!!

Ramazan-ı Şerifleriniz mübarek olsun.
Nesibe TÜKEL

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum