Nesibe TÜKEL

Nesibe TÜKEL

AHDE VEFA

DEVLET EMRİNE İTAAT

11 Aralık 2020 - 18:50

DEVLET EMRİNE İTAAT 

Yetkililerin salgın hastalık ile ilgili açıklamalarını her an işitiyoruz,  T M M yâni temizlik, maske, mesafe olarak devletimizce hepimizin uygulayarak önüne geçebileceği bir dizi önlemler alınması konusunda sürekli uyarılar yapılıyor. Uyarılara rağmen hâlâ önlem almayı bırakın "salgın hastalık yok" diyenleri mi ararsın, "maske zararlı" diyenlerimi dinlersin, mesafeyi önemsemeyip kafelerde, barlarda, çay ocaklarında yanyana, kolkola duranlarımı ortaya koyarsınız bilmem ama bildiğim bir şey var o da yetkililerimizin sürekli dikkat çektikleri konularda halkımızın önemsemeyen ve dikkatsizce tutumları içinden çıkılmaz bir seviyeye kadar yol almaya gidiyor.

Öncelikle şuna dikkat etmeliyiz, salgına inanırsın inanmazsın yetkililerce ortaya koyulan önlemlere vatandaş olarak uymak zorunda olduğumuzu kendimize alıştırmalıyız.

Diyelim ki; salgın yok arkadaşım devlet bir dizi önlemleri gerek gördü bu şekilde uygulama yapmaya başladı uysan bir kaybın olur mu?
Onca insanlar hastahanede servislerde yoğun bakımda yatmakta, onca insanımız karantinaya alınmış evde süresini doldurmakta, en azından bunları görerek uygulamalara uyalım sadece uymak yetmez çevremizdekileri de uyarmak mecburiyetimiz var.
Corona insanı öldürmez vadesi günü biten kim olursa olsun ölümü tadacaktır, mutlaka ölüme kimse çare bulamaz ancak entübe bir şekilde günlerce yoğun bakımda tek başına bir şekilde ölmeyi de kimse arzu etmez.

Kıymetli dostlar:
Devletimizin Dünya hakimiyetini tekrar ele geçirmeye başladığı bu günlerde aleme nizam verebilmek için önce kendimizi salgının ortaya koyduğu durumdan çıkarmamız, sosyal hayata karşı etkilerini azaltmamız, ekonomik istikrarı daha da bozmaması için alınan tedbirlere önlemlere muhakkak uyumamız şarttır.
Daha sağlıklı temiz bir dünyayı kurmakla mükellefiz.
Sağlıcakla kalınız efendim.

Nesibe TÜKEL

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum