Nesibe TÜKEL

Nesibe TÜKEL

AHDE VEFA

BABAN GİBİ; SEN DE BİR KAHRAMANSIN EVLÂT!!!

03 Nisan 2021 - 12:58

BABAN GİBİ;  SEN DE BİR KAHRAMANSIN EVLÂT!!!

Ne yerler...
Ne içerler...
Üşüyormudur...
Aç mıdır...
Nerden bileceksiniz ki...

Babadır...
Eş tir...
Evladdır...
ANNESİNİN KINALI KUZUSUDUR.

Görev zordur. 
Görev çetindir. 
Sarp dağlarda, bırakın hayvanların,  sürüngenlerin dâhi zor yaşadıkları ortamda onlar için yağmur yoktur, kâr yoktur, soğuk sıcak yoktur. Var olan bu ülkenin bekası için her an verilmeye hazır bir vücut, şehadetlik mertebesidir. Biz onlara MEHMET deriz, MEHMETÇİK deriz.

Tarihler  14 Temmuz 2019'u gösterdiğinde Jandarma Üsteğmen Alim Keskin (31) Hakkari kırsalında bölücü terör örgütü PKK ile çatışma sırasında çok istediği şehitlik mertebesine erişmiş, geride 5,5 yaşında canından çok sevdiği evladı ve eşini bırakmıştı.

Kahramanların eşleri de, çocukları da kahraman oluyorlardı. Düşman(lar)ı sevindirmemek için gözyaşlarını içine akıtırlar, AĞLAMA YAVRUM, DÜŞMANI SEVİNDİRME. BİZ GURURLUYUZ!!! diyecek kadar muhteşem bir ruha ve teslimiyete sahiptirler.
      
Şehit eşi hemşire Yasemin Yaşar Keskin: 
...
Çok mütevazı, işine ve ailesine düşkün biriydi. Bazen göreve gidip 2-3 ay dönmediği olurdu. Bazen görev dönüşü yolda yeni bir görev gelir eve gelmeden oraya giderdi. Çok çalışıyorsun yorulmuyor musun dediğimde 'Yasemin bu devlet beni eğitti, devletimiz sayesinde yaşıyoruz tabi ki çok çalışacağım' derdi. Şehit olmak istediğini eski günlüklerine yazarmış bana hiç söylemezdi üzülmemi istemezdi. Şehitliğe lâyık bir insandı çok şükür Allah ona bu şerefli mertebeyi nasip etti."

5.5 yaşındaki biricik oğulları Göktuğ ALPEREN ise âdeta babasına yakışır vakurlukla, kocaman bir aslan, bir yiğit gibi;

BENİM BABAM BİR KAHRAMAN" dı der.

Yüreğin büyük evlat...
Şehidin emaneti...
Emin ol bu sözün ile

BABAN GİBİ; 
SEN DE BİR KAHRAMANSIN.

Not: Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyor ve geride kalan tüm yakınlarına sabırlar diliyorum. Bu vatan, bu millet size minnettardır.

Bizi bilmeyen ne bilsin, bilenlere selam olsun. ...
Nesibe TÜKEL 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum