Reklam
Reklam
Nazif Kocatürk

Nazif Kocatürk


YOL YAKINKEN UYAN...

19 Eylül 2018 - 20:26 - Güncelleme: 19 Eylül 2018 - 21:28

Telefonun, Bilgisayarın, İnternetin esiri Olmuşuz.

Hayatı, Dostluğu, Aşkı, Muhabbeti Iskalıyoruz. Bu Yaptıklarımızı Da Matah Bir Şey Zannediyoruz. Kendimizi Düzeltmek, Yenilemek, Çeki Düzen Vermek İçin De Zerre Kadar Çaba Göstermiyoruz. İnternete, Telefona Bağımlı Olmuşuz Artık. Bu Bir Hastalık Mı, Toplumsal Bir Sorun Mu Kendimizi Sorgulayalım Ne Olur? Kendimiz İçin, Ailemiz İçin Çocuklarımız İçin, Devlet İçin, Millet İçin Kendimizi Sorgulayalım Ne Olur.
Ben Ne Yapıyorum. Bu İnternet, Telefon Ve Bilgisayar Bağımlılığım Niye? İnternet, Telefon, Bilgisayar Bağımlılığın Bana Ne Kazandırıyor? Hiç Bir şey. Aksine O Kadar Çok Şey Kaybettiriyor Ki Saymakla Bitmez.
Her Şeyden Önce Göz Sağlığımız Bozuluyor. Herkes Okuma Gözlüğü Kullanmaya Başladı. Kullananlarda Derecelerini Arttırmaya Başladı. Ruh Sağlığımız Bozuluyor. Saldırgan, Asabi Oluyoruz. En Ufak Bir Şeye Tahammül Edemiyoruz, Hoşgörü Gösteremiyoruz Patlıyoruz, Kavga Ediyoruz. Sevdiklerimizin Kalbini Kolayca Kırıyoruz. Bunun Tek Sebebi İnternette Onunla Bununla Dalaşmamız Klavye Kahramanı Olmamızdır. Hepimiz Kendimizi Polat Alemdar Zannediyoruz İnternette. Tabi Bu İnternet Çıkışında Sokakta Da Kendini Gösteriyor.
Evde Bir Eş Karısınla, Kocasınla, Çocuklarınla Konuşmaz Oldu. Çocuklar Anne Ve Babasınla Dertleşmez Oldu. Varsa Yoksa İnternet, İnternet. "Oğlum Git Meşgulüm Şimdi." "Anne Beni Rahat Bırak Meşgulüm Şimdi."
Sonra Boşanmalar Artmış. Aile Dağılmaları Artmış Farkında Değiller. Hepimiz Zombi Olmuşuz Ortaklıkta Dolaşıyoruz.
Bunun Gibi Daha Ne Yan Etkileri Var Elimizdeki Patlamaya Programlanmış Bu Bombanın.
Kitap, Gazete, Dergi Okumak Bitti Artık.
Yol Yakınken Uyan...

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum