İLK TUZLU SUDAN TATLI SUYA ARITMA.
Reklam
Reklam
Reklam
MURAT GÜLŞAN

MURAT GÜLŞAN

İLK TUZLU SUDAN TATLI SUYA ARITMA.

08 Şubat 2019 - 20:50

Her defasında ataları osmanlıya hakaret edipte, ne yapmış osmanlı diyen marifetmiş gibi aşağılayan bir güruh topluluğuna kafasına çaka çaka burada anektodlarla anlatmaya belgelerle ispatlamaya çalışıyorum. Diyorum ki dininin ilk emri OKU öğren bilmiyor olabilirsin ama öğrenebilirsin. Kahraman ecdadımız ilay-i kelimetullah davasında hizmet etmişlerdir. 7 düvel ile cebelleşirken yinede icatta geri kalmamışlardır işte onlardan biri lütfen o tarihleri baz alarak yapılanları idrak edelim. İşte ecdadımızın hizmeti.

1976 yılında Suudi Arabistan'ın Cidde şehrinde, deniz suyunu tatlı suya çeviren bir tesisin açılışından sonra meslektaşları ile sohbete girişen dönemin Türkiye Büyükelçisi Necdet Özmen'in bir ara söze: "Bu Suudi Arabistan'ın ilk tuzdan arıtma tesisidir" diye başlaması üzerine
Fransız Büyükelçisinin hayretler içinde kalarak:"No... Sör... Bu Suudi Arabistan'ın ilk tuzdan arıtma tesisi değildir. İlki Osmanlılar'ın 1800.lü yılların sonunda yaptığıdır" diyerek ecdadımızın eşsiz mirasından habersiz yaşayan elçimizi mahcup ettiğini BİLİYORMUYDUNUZ.

YORUMLAR

  • 0 Yorum