Reklam
Reklam
MURAT GÜLŞAN

MURAT GÜLŞAN

TARİHİ GERÇEKLER

DAVASI VAR OLAN GENÇLERE TAVSİYELERİM.

17 Kasım 2019 - 20:45

Kıymetli Türk İslam Davasında var olan Kardeşlerim…
Dava adamıyım diyen, yada Davanın takipçisiyim, hizmetkarıyım diyen gençlere yazıyorum lütfen okuyunuz.
İman-ı İslam ve Türklük davasında karşılaşabileceğiniz zorluklar hakkında size naçizane tavsiyelerimdir.
Karlı dağları aşarken, elbette ayakların ıslanacak, üşüyeceksin belki de tir tir titreyeceksin. Her üşüdüğünde sımsıcak davana sarılacaksın, üşüdükçe davanın sıcaklığıyla ısınacaksın.
Kardeş bildiklerin seni Yusuf gibi kör kuyulara atabilir, ıssız çöllerde susuz kalabilir oradan zindanlara da düşebilirsin. Zindanları kendine medrese i yusufiye yapacaksın.
Oku emrini baş tacı edip okuyacak yoluna devam edeceksin, dikenli teller çekecekler yollarına belkide zulm edecekler sana, acıların onların kahkahaları olacak elbetteki ağlayacaksın ama yoluna devam edeceksin. Ramak kalacak belki de vazgeçmen adına davandan işte o an vazgeçmeyerek zaferini kazanacaksın.
Kara vicdanlılar gibi olmayacaksın, vicdanın pak ışıltısı onları da aydınlatmalı karanlıkta bir ışık sen olmalısın. Dava yolunda dimdik ak ve pak olmalısın.
Albayrak okunan ezan, Vatan, Anan baban yar ve milletin seni ayakta tutan en büyük moralin olacak. Onları hatırladıkça yoluna aldırmadan devam edeceksin, çünkü onlar sana emanet.
Nefsine hoş gelenlerle gelecekler yanına, sunacaklar makam, para, mal, mülk bırak bu işleri bizlerin dediğini yap karışma diyecekler, acı bir tebessümle bakacaksın yüzlerine,  ellerinin tersiyle iteceksin sunduklarını, davanın satılık olmadığını göstereceksin zalimlere. Nefsini yerlere çalacaksın.
Yalan söylenecek hakkında gıybetin yapılacak iftira bile atılacak belki de, yeter artık yetti canıma demeyeceksin sinende yumuşatacaksın, sabır ve tevekkül ile yoluna devam edeceksin yılmayacaksın.
Esselatu hayrun minen nevm derken sabah ezanları sen yine hali hazırda dimdik olacaksın huzurda, Vitir namazına dek dilinde zikirlerle sabr-ı sükut içinde olacaksın.
Davası için şehit düşenler, çileler çekenler dava rehberin olacak, onların izinde yürüyeceksin.
Bu yol taşlı, dikenli ayağını sevenlerle, canı kıymetlilerle yola çıkılmayacağını bileceksin.
Ey ay yıldıza gönül vermiş davası için yaşayan kardeşim, İlimsiz olmaz, duruşsuz olmaz, Halle yaşamaz isen yaşadığın dava olmaz.
Kitap okumalarınla fikir, sanatta da bilgi sahibi olmalısın. Bilgisayarda geride durmamalısın, 
Milli ve manevi değerlerini yaşamalı ve yaşatmalısın. Kalbin ve hissiyatın teyakkuzda olmalı.
Farkında ol davan hak davasıdır. Bu size naçizane Murat abinizden yol rehberinizdir,  sizlere saygılarımı sunar dava yolunuzda başarılar dilerim. Allah yar yardımcınız olsun.
Üzülme! Bu davanın Sahibi Haktır Hak Olan Davada Zafer Muhakkaktır . Necip Fazıl Kısakürek
Kurban olunmayan davalar, dava olmadıkları gibi; kendilerini davalarına kurban etmesini bilmeyenler de, dava adamı değillerdir. İhsan Süreyya Sırma
Dava adamı, davası uğrunda yaşamayı ve ölmeyi bilen ve başaran kimsedir. Davası uğrunda yaşamayı ve ölmeyi göze almanın derdini dert edinen kimsedir. Bundan ötürüdür ki, dava, dava adamının sağlık ve varlık sebebi olmuştur. (Yusuf Bahadır)
Dava adalettir, mazlum her kimse, ırk, cinsiyet, renk, milliyet, din farkı gözetmeksizin mazlumun safında durmaktır dava. (Yusuf Bahadır)

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum