MURAT GÜLŞAN

MURAT GÜLŞAN

TARİHİ GERÇEKLER

ASKER SELAMI

20 Ekim 2019 - 20:34


Bu yazımda sizlere, Avrupa’nın rahatsız olduğu, bizlere tavır takındığı Asker selamından bahsedeceğim.
Dünyanın birçok spor müsabakasında özelikle ben futbol maçlarında görüyorum Hristiyan işareti yani istavroz çıkaran futbolcular var. Ve bu asker selamını kullanan farklı ülkenin sporcuları da var. Konu burada Asker selamı olduğuna inanmıyorum, konu burada Türkün başarısıdır. Hem futbol sahalarında peş peşe başarılarımız, hem de Barış Harekatın da aldığımız başarı Avrupalıları çileden çıkarmıştır.
Burada benim asıl takdir ettiğim gerek Milli Futbol takımımız gerekse diğer dallardaki sporcu kardeşlerimizin sanki anlaşmışçasına her başarının ardından Asker selamı vermeleridir. Peki bu asker selamını kime veriyor sporcularımız, o selamın muhatabında kimler var, tabi ki şanlı ordumuz var, şehitlerimiz, gazilerimiz var, bize bu cennet vatanı bırakan atalarımız var. Buram buram dalgalanan ay yıldızlı bayrağımız var. Anadolu’nun o güzel insanı var, Türk halkı var. Hepsini alınlarından öpüyorum ne güzel yetişmişler o anneler, babalar ve antrenörleri bu kardeşlerimizi, milli duygularla, vatan sevgisiyle o alanlara çıkarmaları, tüm dünyaya Türk’ün gücünü göstermeleri çok ta iyi olmuş. Hepsinden Allah razı olsun ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırdıkları için var olsunlar. Alman teknik adam Eski Beşiktaş, Fenerbahçe ve Bursaspor teknik direktörü Christoph Daum başta olmak üzere dünya yıldızı Ronaldo bile bunda bir durum yok gayet güzel bir sevinme ifadesi bile derken eyy Uefa sen ne oluyorsun da soruşturma açıyorsun, yazıklar olsun bilmediğin bir şey var unutma ki  “HER TÜRK ASKER DOĞAR”.  Her durumda erkeği ile bayanı ile hazır asker olan, vatandaşlarımı can-ı gönülden kutluyorum. Asker selamı duran sporcu kardeşlerimi araştırdım hepsine tek tek teşekkürler ederim varlıkları yeter. İşte özetle o, sporcularımız.
Paralimpik sporcularımız ders verdiler
-Türkiye, Abdullah Öztürk ile paralimpik oyunlarındaki ikinci altın madalyasını kazandı. Kübra Korkut ikincilik, Semih Deniz üçüncülük kürsüsüne çıktı. Olimpiyat sporcularımız ise Rio’dan 1 altın madalya ile dönmüştü. Hepsi birden Asker selamı ile başarıyı kutladılar.

DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU ASKER SELAMI VERDİ
-Bin 500 metrede mücadele eden milli sporcu Muhsine Gezer, dünya şampiyonluğuna ulaştı.
Altın madalya kazanan Muhsine, zaferden sonra asker selamı yaparak Mehmetçik’e selam verdi.(2018 yılı.)

-Antalya'da düzenlenen Dünya İşitme Engelliler Büyükler ve Gençler Tenis Şampiyonası, Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü'ndeki müsabakalarla devam ediyor. 18 ülkeden 90 sporcunun katıldığı şampiyonada Türkiye 6 erkek, 2 kadın sporcuyla büyükler ve gençler kategorilerinde mücadele ediyor. Şampiyonada madalya hedefleyen milli sporculardan Mahmut Can Aydın, Emre Çınar Uğuzlar, Necati Görmez, Emir Vatansever, Tütem Banguoğlu, Berçem Kol, Hidayet Eren Kocatürk ve Gürkan Öztaş, maça çıkmadan önce Barış Pınarı Harekâtı'nda görev yapan Mehmetçik'e moral amacıyla asker selamı verdi.
-Afyonkarahisar Belediyesi'nin katkılarıyla Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Afyonkarahisar Motorsporları Merkezinde başladı. Final gösterileri öncesi Birkan Polat ve Zafer Can Güngör, askeri üniforma giyerek gösteri alanına ellerinde Türk Bayrakları ile çıktılar. Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan Mehmetçiğe destek amacıyla gösteri yapan Tük sporcular "Türkiyem, Vatanına Göz Dikeni Ez Oğul, Bir Başkadır Benim Memleketim" türküleri eşliğinde izleyenleri hayran bırakan gösterilerini yaptılar. Daha sonra motorlarından inerek asker selamı veren motorcular, yine motorlarınız üzerlerinde ayağa kalkıp Mehmetçiğe selamlarını gönderdiler.
-Avrupa Gençler Tekvando Şampiyonası'nın ilk gününde Türkiye 1 altın ve 1 bronz madalya kazandı. Milli tekvandocu Emre Gül Avrupa Şampiyonu oldu. Genç sporcu altın madalyasını aldıktan sonra kürsüde asker selamı vererek şehitlerimizi andı.(2015 yılı)
-Rıza Kayaalp, Taha Akgül, Metehan Başar ve Soner Demirtaş başta olmak üzere toplam 8 güreşçi, askerlik görevini tamamlamak üzere bugün birliğine teslim oldu. Şampiyon güreşçiler, Asker selamı verdiler.
Dünyaya asker selamı
-Trakya Birlik Spor Kulübü'nden Elif Jale Yeşilırmak, ABD'nin Las Vegas kentinde organize edilen Dünya Güreş Şampiyonası'nda kadınlar 58 kiloda dünya üçüncüsü oldu. Madalya töreninde sporcumuz asker selamı yaparak Mehmetçik'e selam verdi.

-Almanya'nın Stuttgart kentinde düzenlenen Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda İbrahim Çolak altın madalya kazarak, asker selamı verdi.

-Şırnaklı halterci Hurşit Atak, Avrupa şampiyonu olduktan sonra secdeye kapandı, asker selamı vererek İstiklal Marşı'nı okudu ve "Şampiyonluğumu şehitlere armağan ediyorum" dedi.

MİLLİ DURUŞ
-Şırnaklı çocuklar, Barcelona'da golleri attı. Avrupa'ya inat komandolar için asker selamını çaktı..
Ve en sonunda da Sayın Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP EDOĞAN beyefendiler, Asker selamı vererek gereken cevabı vermişlerdir.
Namık Kemal'in vatan şiirinde geçen güzel dizesi, 
"FITRAT DEĞİŞİR SANMA! BU KAN YİNE O KANDIR." diyerek
 
Sözümüzü noktalayalım Allaha emanet olunuz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum