Reklam
Reklam
Murat FİDAN

Murat FİDAN


NEDEN?...

16 Temmuz 2020 - 14:49

NEDEN?....

NEDEN, MÜSLÜMANLARIN İÇİNDEN ÇIKIP ANARŞİST VE BOZGUNCU OLANLAR, GAYRI MÜSLİMLERİN İÇİNDE ÇIKAN ANARŞİST VE BOZGUNCULARDAN DAHA TEHLİKELİ VE DEHŞETLİ OLUYORLAR?

Bediüzzaman Said Nursi (r.a.) hazretleri bu konuda şöyle der:

"Malûmdur ki, âlâ birşey bozulsa, ednâ birşeyin bozulmasından daha ziyade bozuk olur. Meselâ, nasıl ki süt ve yoğurt bozulsalar yine yenilebilir. Yağ bozulsa yenilmez, bazan zehir gibi olur. Öyle de, mahlûkatın en mükerremi, belki en âlâsı olan insan, eğer bozulsa, bozuk hayvandan daha ziyade bozuk olur.

Müteaffin maddelerin kokusuyla telezzüz eden haşarat gibi ve ısırmakla zehirlendirmekten lezzet alan yılanlar gibi, dalâlet bataklığındaki şerler ve habis ahlâklarla telezzüz ve iftihar eder ve zulmün zulümatındaki zararlardan ve cinayetlerden lezzet alırlar, adeta şeytanın mahiyetine girerler. Evet, cinnî şeytanın vücuduna kat'î bir delili, insî şeytanın vücududur." (Lemalar syf 96)

Üstad Hazretleri üstteki örneği verirken tereyağının sütten daha ala ve daha üstün olduğunu ifade ediyor. Zaten tereyağı sütün kaymak tabakasından hasıl olan bir mamul olduğu için, sütten üstün ve ala olduğu zahirdir. Müslüman da aynen bu misalde olduğu gibi sütün en kıymetli olan kısmını teşkil eden tereyağı kıymetinde olduğunu misal olarak vermektedir. İşte en kıymetli olan tereyağ bozulsa zehir gibi olur ve asla yenilmez.

İslamiyetin halkasından çıkan mürted olur. Mürted ise İslam dininden çıkmış kişiye denir. İslam dini dinlerin en yükseği ve en mükemmelidir. Dinlerin en yükseğini ve mükemmelini terk eden adam, artık başka dinleri ve kanunları tanımaz ve onların terbiyesine girmez ve giremez. Bir müslüman tüm peygamberleri, son ve en büyük peygamber olan Resuli Ekrem (a.s.m.) vasıtasıyla tanımıştır. Peygamber efendimiz aleyhissalatu vessalamı inkar eden bir mümin artık hiçbir peygamberi tanımaz ve topluma muzır bir anarşist olur...

Peygamberimiz Aleyhissalatu vesselamı tanımamış ve O'na iman etmemiş diğer dinlere tabi olan gayrı müslimler ise, hz. İsa'ya (a.s.) veya hz. Musa'ya (a.s.) veya başka ve diğer peygamberlere iman ettiği için kemalata dair bazı kalıntılar taşıyabilir. Tabi bu demek değildir ki şuandaki tabi oldukları din haktır veya doğrudur. Halbuki hz. İsa ve hz. Musa ve tüm peygamberlerin müjdeleyip haber verdikleri, en yüksek ve güneş gibi zahir olan hz. Muhammed (a.s.m.) efendimizi ve İslamiyeti inkar eden bir müslümanda artık zerre kadar Kemalata medar hiçbir seciye kalmaz demektir.

Güneşin ışığını kabul etmeyen ve tatmin olmayan biri, Güneşten daha parlak hangi ışık kaynağını bulup tatmin olabilir! Ama güneşi görmemiş biri az bir ışık kaynağından bile istifade edebilir. Güneşten daha parlak ve zahir olan İslamiyete karşı gözlerini kapayan biri dinen mürted olur, tam bir kuralsızlık ve anarşistlik içine düşer. Bu da toplum için büyük bir risk teşkil eder. Bu anarşist insanlar toplu katliamlardan tutun hertürlü ahlaksız davranışların bütününü icra ederek virüs gibi toplumu zehirler...

Üstad'ın yukarıda vermiş olduğu örnekteki gibi, süt ve yoğurt bozulsa yine yenip kullanılabilir, ama sütün en mükemmel kısmı olan yağ bozulsa; ondan yeni bir ürün çıkmaz, zira ondan daha üstün bir ürün olmadığı için, başka ürün olmaya kabiliyeti kalmıyor. İşte Müslüman da insanlığı ve ahlakı en kamil olan İslam dininden öğrendiği ve onunla terbiye olduğu için, artık bu daireden çıktığı zaman ruhuna kemalat kazandıracak başka bir nokta başka bir sistem kalmıyor, bu yüzden tam bir inkar ve anarşiye kayıyor, böyle zararlı bir haşerenin de ıslahı ve tahribatını engellemek çok çok zordur ve toplumu zehirleyen büyük bir kanser hücresidir...

Murat FİDANSamsung Galaxy akıllı telefonumdan gönderildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum