Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER


Kudüs'ü Değil Kendimizi Özgürleştirelim!

11 Mayıs 2021 - 01:41

Kudüs’ü Değil Kendimizi Özgürleştirelim!

Yine bir zulüm, yine bir gözyaşı, yine bir insan kanı... Bu zulümleri gördükçe anlık duygusal tepkiler vererek kendimizi rahatlatıyoruz. 

İşgale karşı sanal Mücahid olup tweet ve post kılıcıyla cevap veriyoruz. Paylaşımlarımızla İsrail Terör Örgütünü(İTÖ) yok ediyoruz. Peki İTÖ nasıl karşılık veriyor...? Kan ve gözyaşı akıtarak karşılık veriyor. 

Somut zulme soyut tepkiler vererek tembelliğimizi ve korkaklığımızı anlık hazlar ile geçiştiriyoruz. Bu teröristler attığımız bu tweetlerden ve postlardan mı korkacak? İTÖ kınama metinleriyle değil, güç ve kan ile geri adım atar. Ceza amelin cinsinden olmadıkça bu vampirlerin bir şeylerden anlayacakları yoktur. 

Onlara bu cezayı verecek olan ise Allah cc değil, biz Müslümanlarız. Kur’an’da Rabbimiz “kafirleri bizim elimizle durdurmayı” murad etmektedir. Bizler yeryüzüne adaleti yaymak için mücadele edeceğimize nefsani davranıp dünyaya daldık. Ölüp korkusu ve dünya sevgisi kalbimizde yer alınca Allah sevgisi ve korkusu kalbimizden gitti.

Allah’ı zalimlerin üstüne salıcağımıza oturup ne yapabilirizi konuşmalıyız. Zulmü bitirmek için mücadele etmek yerine İsrailoğullarının Allah’ın emrine itaat etmeyip isyan etmesi ve bu isyanın sonucunda Allah’ı ve peygamberi mücadeleye göndermek istemeleri gibi biz de zalimin üstüne Allah’ı göndermeye çalışıyoruz. Zulüm mücadele ederek biter, zalim güç ile terbiye edilir. Yapılması gerekenleri Allah cc değil, biz yapmalıyız.

Kudüs’ün özgürlüğü bizim esaretimizden kurtuluşumuza bağlıdır. Zihni esaretten kurtulursak zemini inşa edebiliriz. Epistemolojik esaretten kurtulunca ontolojik özgürlükte meydana gelecektir. 

Zihin, zemin ve zaman üçlüsünü biz kurarsak Kudüs özgürleşir. Bunları biz değil de bir başkası kurarsak esaretimiz devam edecektir. 

Zihni inşa tevhid ile, zeminin inşası İslami hareket metodu ile ve zamanın inşası “ASR suresinin” mahiyeti kapsamında değerlendirirsek önce kendimiz özgürleşiriz. Sonra da kutsal değerlerimiz özgürleşir. 

Biz yoksak mabedlerin bir önemi yok. Mabedler insanlar içindir. Önce biz özgür olalım, sonra da mabedleri özgürleştirelim!!!

Mücahit GÜLER

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Şahin DİNÇER
  1 ay önce
  Dediklerine katılmak gerek ... Lakin ilave etmek gerekirse adamların arkasında ABD var ... Yani bizi korkutan şey ... (ekonomi) ... Peygamber efendimizin dediği ‘wehn’ meselesi ...
 • Naif
  1 ay önce
  Umarım Alpars*** Kuytul en azından senin yzını oku okuyordur çünkü garibim itikaftan dolayı farzlara pek zaman bulamıyor dur.