Mehmet Nuri BİNGÖL

Mehmet Nuri BİNGÖL

TASVİR

VEHBİ'NİN KERRAKESİ

01 Haziran 2020 - 15:12

VEHBİ'NİN KERRAKESİ

Teferruata giremiyeceğim. Hem yaz yağmurları gibi – üzerinize afiyet- bir yaz gribiyle malulüm, hem de köklü çalışmalarla meşgulüm.

        Malum Fetö örgütüne, yurtdışında açtığı okulların,  “Yahudi” izin vermeden kurulamayacağını anladığımdan beri karşıyım.

       1971 yılında, Risale-i Nur Talebesi olmadığı itirafını yaptığını bildiğimden beri de mesafeli, hatta şüpheliyim.

       Son darbe girişimlerinin sadece onların işi olduğu şeklindeki anlayıştan da berîyim.

       …Çünkü Muhterem Lâtif Erdoğan’ın dediği gibi, Fetö’nün çetebaşı F. Gülen o “cemaatı” veya “paralel örgütü” kuramayacak bir zekâya sahipti, yani ileri bir zekâsı yoktu!

      Böyle “zekâ özürlü” bir insanın kurduğu yapı, belki “maşa” veya başkasının nefesiyle çalınan “düdük” olabilirdi ama, Üstad’ın tabiriyle “Muharrik-i Bizzat” olamazdı.

      Bir grubu bile kuramayacak “zeka”dan mahrum bir insan, TEK BAŞINA nasıl bir darbe düzenleyecek de, “maşa”lık yapmış olmayacak?

      Diyeceğim şu: Eğer bu darbe girişiminde bulunan Fetö mensupları hak ettikleri cezayı alıp da, aslında kendilerini korur gibi yaparak asıl savundukları ağababaları Yahudi -ve Yahudi’nin hakimiyetinde olan Batı, Amerika ve İngiltere’deki güçler- deşifre edilmezse, muhakeme eksik kalmış olur.

Yazar Hakkında

Yazar : Mehmet Nuri BİNGÖL
1961 yılında Şanlıurfa Birecik’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Birecik’te, Dumlupınar İlkokulu, Birecik Ortaokulu ve Birecik Lisesi’nde tamamladı. İlk hikâye ve şiiri "ulusal" bir gazetede yayımlandığında lise birinci sınıfta idi.

İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Yeni Türk Edebiyatı Bölümünden 1982 yılında mezun oldu. Fakültenin son iki yılında fahri olarak Köprü Dergisi'nin editörlüğünü yaptı. İstanbul hayatındaki en büyük şansının Hocası Prof. Dr. Mehmet Kaplan’la beraber, Tarık Buğra’nın romanları üzerine bitirme tezi yapmasını, romancı-araştırmacı Hüseyin Yılmaz’la mesai arkadaşlığını, tahsil senelerinde M. Nuri Yardım’la istişare halinde bulunmasını, Yazar- Yayımcı Mustafa Kaplan ve Bünyamin Ateş’le tanışması olduğunu söyler.

Anadolu’nun çok yöresinde öğretmenlik yaptı. Türk Edebiyatı, Köprü, Altınoluk, Yaz-gı, Bizim Külliye dergileri ve Gap Gündemi, Yeni Şafak, Tasvir, Yeni Nesil gazetelerinde yazı ve hikâyeleri yayımlandı. Tefrika halindeki romanlarının yanı sıra birçok hikâyesi de var.

Tefrikaları: Sürgünda Tırmanış- 1 ve 2, Yokuşta, Kafkasya’da Sarp Ufuklar...

Kitaplaşmış Romanı: Sürgündeki Çeçenya (1. Baskı: 1996; 2. Baskı:2000),

Nur Üstad (Biyografi- Deneme; 2002)

Makale , şiir ve röportajlarının alındığı eserler: Politika Dışı (Tarık Buğra), Tarık Buğra Üzerine Röportajlar (Mehmet Tekin), 50. ve 60. Yılında Birecik Yıllığı...

Şu anda üç kültür-edebiyat veb sitesinde makale- sohbet- öykü yazıyor. Basılmayı bekleyen iki romanı da mevcut. 33 yıldan beri Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni. Şu an memleketinde aktif görevde...

Mehmet Nuri BİNGÖL Samsung Galaxy akıllı telefonumdan gönderildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum