GİTTİ BABADAN, GELDİ CİĞERCİ SİNAN
Reklam
Reklam
LEZZETİ HAFİYE

LEZZETİ HAFİYE

GİTTİ BABADAN, GELDİ CİĞERCİ SİNAN

05 Şubat 2018 - 13:26

GİTTİ BABADAN, GELDİ CİĞERCİ SİNAN
Babadan cağ kebap uzun yıllardır hizmet verdiği Manavkuyu Şubesini bir süre önce kapattı. Babadan Cağ kebabın hizmetini bundan sonra diğer şubelerinde sürdüreceği öğrenilirken, aynı adreste ”Ciğerci Sinan” hizmet vermeye başladı.


DÖNERCİ ORHAN’DAN YENİ KONSEPT
İzmir’de 1975 yılında kurulduğu günden günümüze sıra dışı lezzetiyle “dönerin İzmir’deki adı” olarak anılan Dönerci Orhan “Dönercilik Eğitim Merkezi” açacak.

Dönerci Orhan, 43 yıl önce İzmir’de doğduğu yer olan Halit Ziya Bulvarı'ndaki 9 katlı yeni binasına taşındı. Aynı bulvardaki merkez şubesi de, 2018 yılı itibarıyla uygulamaya alınan yeni kavram döner restoranlarının ilk örneği olarak yeniden tasarlandı. Yeni konseptteki merkez şube de 9 katlı binanın girişindeki iki katlı mağaza olarak törenle hizmete girdi.

Dönerci Orhan Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Rahmanoğlu, çok yakında aynı binada “Orhan Rahmanoğlu Dönercilik Eğitim Merkezi’ni açacaklarını söyledi. Rahmanoğlu, Dönerci Orhan lezzetini Türkiye'nin her köşesine taşıma hedefinde olduklarını belirterek, “Ancak en önemlisi bu lezzete geleceğe güvenle taşımak istiyoruz. Bunun için gençlerimize yeni ve çok kazançlı bir fırsat sunmak istedik. Buradaki eğitimi başarıyla tamamlayan gençler, Dönerci Orhan şubelerinde hemen işbası yapabilecek” dedi.

Dönercilik Eğitim Merkezi projelerinin yanı sıra franchise (Bayilik) sistemi ile açacakları yeni kavram döner restoranları, yeni nesil catering (yemek hizmeti) departmanları ve ilk defa uygulamaya alacakları “toptan döner” satış̧ operasyonlarıyla, dönercilik sektörüne IZMIR damgasını vuracaklarını belirten Kaan Rahmanoğlu, “Eğiteceğimiz gençlerimiz en büyük güvencemiz. Bu güvence ile yaşlanmadan büyüyeceğiz. Sektörümüz bizi örnek alsın, gençlerimiz kazansın” diye konuştu.

BURNUNU KARIŞTIRAN  PERSONEL

Geçtiğimiz günler'de İzmir'in ünlü unlu mamüller şirketinin bir şubesinde yaşadığım olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.Ekmek almak için sıra beklediğim sırada,tatlıların yanında duran servis personelinin burnuyla oynağını görünce midem bulanmadı desem yalan olur.İşin garibi o burnuyla oynayan personel "Buyrun yardımcı olayım"dediğin ne yapacağımı şaşırdım.Ona sadece"Önce git elini yıka,temizle ondan sonra insanlara hizmet ver.Burnunla oynadığını gördüm"deyince uyarırken utandım ama yapacak başka bir çarem yoktu.Neyse personel itiraz etmeden elini yıkamaya gitti ve başka personel önce eline eldiveni geçirde daha sonra isteğim unlu mamülleri verdi.O ünlü unlu mamüller şirketinin ismini yazmak istemiyorum.Çünkü bir personelin dikkatsizliği yüzünden kurumu lekelemek olmaz.

ÇAY TARIMI İÇİN İMDAT ÇIĞLIĞI!
Çay tarımının sürekliliği açısından bir an önce organik gübreye geçilmesi gerektiğini belirten ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, kimyasal gübre kullanımıyla toprağın bittiğini söyledi. Sütlüoğlu, “Çay, aynı şekilde fidan olarak yaşlanmıştır ve çayımız bitmiş durumdadır. Çayda filiz neredeyse kalmadı. Sadece yaprak veriyor. Yakın bir gelecekte yaprak da vermeyecektir. O zaman duvara toslayacağız. Bu olmadan tedbir almamız gerekiyor” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum