Levent PEŞKER

Levent PEŞKER


AĞZI OLAN KONUŞUYOR AMA KAT'A VE KAT'A GERÇEKLER KONUŞULMUYOR.

07 Nisan 2021 - 20:37

Öncelikle Allah’ın selamı ve hidayeti üstünüze olsun.
Türk siyasetinde gündeme yetişmek ne mümkün! Her gün yeni bir gündem, ben artık neyi yazacağımı şaşırıyorum.  Bu gündem içinde hiç önemsediğim kısım ne kimin referans olduğu belli olmayan, Ak Parti içinde parası ile siyaset yapan pudra şekerci, ne de Meral Akşener’in dediği gibi 104 zevzek amiralin gece yarısı yazdıkları muhtıra oldu. Gerçek gündem, esnafın ve vatandaşın artık canına tak dedirten yoğun işsizlik ve aşırı pahalılık olmalı. Ben,, tam bu noktada Temel Karamollaoğlu’nun “Bizim ittifakımız geçim ittifakı” sözüne katılıyorum.
Evet, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Esnafa gereken yapılıyor.” sözü sonrası birçok paket program açıldı. Bu açılan paketlerden esnafa yarayan tek paket vergi ve SGK yapılandırması oldu. Unutulan tek şey ,yapılandırma sonrası esnafımız nasıl taksitlendirmeyi ödeyeceği sorunsalıydı. Asrın salgını covid-19 tedbirleri akabinde esnafın kepekleri inikken ve yarı dolulukla kısıtlı çalışma ortamında nasıl taksitlendirme ödenebilir? Hükümet yetkilileri de bunu acilen, derhal sorgulamalıdır. Bununla ilgili bilhassa Sayın Cumhurbaşkanımızdan yeni bir çalışma bekliyoruz. Gerekeni yapacağına da kalben ve aklen eminiz.
Atasözlerimiz, bize çok şey anlatmakta. Eğer geçmişin bilgelerine kulak verirsek her şey daha kolay anlaşılır. Örneğin özellikle bu konu bazında ”Tok açın halinden anlamaz” sözüne istinaden, bir birey olarak halkın derdini anlayan ve onların içinden ve teşkilatın tabanından yetişip gelen, fikirleri, önerileri ve uyarıları dikkate alan yeni bakanlar atamasını temenni ediyorum.
Şunu bilmeliyiz ki Mehmet Akif Ersoy’un şu sözünü idareciler nezdinde devamlı hatırlamalıdırlar. Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş hocamın bu sözü devamlı zikretmesinden dolayı söze aşinayım ve kanımca güzel bir anlam taşıyor.  Bunun anlaşılmasını ve uygulanmasını umuyorum.
 “Kenar-ı Dicle’de bir Kurt aşarsa koyunu, gelir de Adl-i ilahi sorar Ömer’den onu” 
Hülasa, adalet ve vicdanı idarecilerimizin asla unutmaması, her zaman ön planda tutması gerekir. Adaletli olup halkı için uğraşmayan ve vicdandan yoksun hiçbir idareci, halkı bir adım ileriye taşıyamaz. Aksine yerinde saydırır veyahut geriye götürür.
Allaha emanet olun, Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum