Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

MERCEK

DOKUZ EYLÜLÜN BANA HATIRLATTIKLARI

09 Eylül 2019 - 17:59

İZMİRİN KURTULUŞU 

Osmanlı İmparatorluğu Birinci Dünya savaşında yenilen devletlerin safında olduğu için yenilmiş sayıldı ve Sevr anlaşması ile Güzel Anadolu’muz İtilaf devletleri tarafından işgal edildi. 
Tarihinde hiç esir olmamış milletimizin üzerinde adeta karabulutlar dolaşmaktadır. Düşman çizmeleri  dolaşırken vatan bayeak ve Kuran sevdalıların Samsun'da Yaktığı Özgürlük  Meşalesi Anadolu’nun her tarafında yankı buldu. Anadoluyu  işgal eden Emperyalist güçlerin ve iç düşmanların bütün engellemelerine rağmen kadını, erkeği, yaşlısı ve genci ile Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi kısaca Anadolu halkı ile şanlı bir destan yazıldı ve emperyalist güçler geldikleri gibi 9 Eylül 1922 tarihinde  İzmir'den denize döküldüler.  

9 Eylül Anadolu muzun düşman  işgalinden Kurtuluşu ve Türkiye Cumhuriyetinin temelinin atıldığı gün olmuştur.. 

Dokuz Eylül ruhu bir milletin birlik ve beraberlik içinde olduğu zaman, düşmanları ne kadar çok ve ne kadar kuvvetli olursa olsun esir  alınamıyacağının ispat edildiği gün olmuştur.. 

9 Eylül, İzmir'in kurtuluşunu tebrik ediyor, Allah'tan milletimize Anadolu toprakları üzerinde kıyamete kadar, birlik, beraberlik, huzur ve güven  içinde özgürce bir yaşam diliyorum.   
........................

2019-2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLIYOR

9 Eylül 2019 Pazartesi Günü 20 milyonluk eğitim ordumuz için ziller çalıyor. 2019-2020 Eğitim ve öğretim yılımız başlıyor.  Avrupa ülkelerinin çoğunun nüfusundan daha fazla olan 19 Milyon öğrencimiz ve 1 milyona yakın öğretmenlerimiz, anne, babalar ve servislerimiz için adeta bir maraton başlıyor. 

Eğitim canımızdan çok sevdiğimiz,  gözbebeğimiz evlatlarımız için ve milletimiz için hayati bir öneme sahiptir.  Yüksek teknoloji çağın bir türlü yakalayamadığımız   ve çocuklarımızı çağdaş bir eğitime kavuşturamadığımızı düşününce millet olarak büyük üzüntü içindeyiz. 

Bilim, Teknoloji ve eğitilmiş insan gücü bir millet için hayati öneme sahiptir. Bu yıl  eğitimden ve öğretim için her türlü tedbiri almalı her türlü fedakarlığı yapmalı, çağdaş bir eğitim düzeyine mutlaka ulaşmalıyız. 

Yemeden İçmeden  itibardan tasarruf edilir; amma asıl eğitimden tasarruf edilmez .

2019-2020 Eğitim ve öğretim yılına başlayan bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize velilerimize hayırlı  ve uğurlu olsun. Sağlık, huzur ve başarı dolu bir yıl olmasını diliyorum..

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum