Reklam
Reklam
Eyüphan KAYA

Eyüphan KAYA


Ey Türk Kardeşim/Vatandaşım!

09 Ekim 2019 - 20:55

Ey kadim milletin kafası karışık, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türk Kardeşlerim, Vatandaşlarım, Dindaşların, Kader arkadaşlarım, Tarihdaşlarım.
Bu kadar ortak değerleri olan başka iki kavim var mı bilemem, ama bunun kıymetini bilmek gerek diye düşünüyorum.
Sizden istirhamım şudur: Tarihinizi ehli iman, manevi değerleri yüksek, düşünce ve fikir adamlarından dinleyin.
“Türkiye Türklerindir”  cümlesini gazetelerinin sol üst köşesinde yazan “Doğan medyası” nerde? bir düşün, bu ülkeden umudunu kesince piyasayı terk etti. 
Bu Cumhuriyetin yolu ancak Kemalizm’den geçer diyen Gazetecilerden ve varsa yoksa “bize kurt gibi ulumak yakışır” diyen siyasi eğilimlerden uzak durun derim.
Bunlar Osmanlı topraklarını 1/10’a indirdiler, yetmedi kalan vatan parçasında da bize huzurlu bir yaşamı fazla görüyorlar.
Peki kimden öğreneli tarihi derseniz? Abdurrahman Dilipak’tan, Ahmet Taşgetşren’den, Yusuf Kaplan’dan, Ali Erkan Kavaklıdan, rahmetli Kadir Mısırlıoğlu ve Hekimoğlu İsmail'den onlar gitti ama arkalarında bir çok hakikat bıraktılar... Namuslu birer seküler yazar olan İsmail Beşikçi’den, Eser Karakaş’tan, Doğu Ergil’den gerçekleri öğrenin derim.
Birileri senin duygularını sömürüyor, haberin olsun! İnkılâp tarihin yalan yanlış bilgilerinden bıktık artık. Yanlış bilgi içerdiğini nasıl biliyorsunuz derseniz çünkü o tarihi süreci yaşayanları dinleme fırsatımız oldu. 
Büyüklerimiz anlatıyor vatan müdafaası adına sadece köyümüz Diyarbakır/Hazro/Kırmataş köyünden 80 kişi sefere gitmiş, sadece bir tanesi dönebilmiş onun da babası şehit kendisinin de bir gözü kör(Babamın dedesi), 
Gel gör ki öz vatanımızda kurduğumuz devletin hışmına uğradık, envai türlü zulümlere maruz kaldık.Konuştuğumuz dil yasaklandı, hala da kendimizi bu memleketin öz sahibi görüyoruz, Devlet-Millet adına huzur ve selamete katkıda bulunuyoruz. Maalesef düşmanın bize; “Kendinizi avutmayın Türklerden size hayır gelmez” diyor ama biz inadına Anadolu’ya sımsıkı sarılıyoruz. Bu samimiyetle yaşamaya devam edeceğiz biz Kürtlere hor/hakir gözle bakanlar utansın! yarın mahşer gününde artık yüce Allah’a ne hesap verirler bilemen. 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum