Reklam
Reklam
Eyüphan KAYA

Eyüphan KAYA


15 Temmuz'un ruhuna ihanet etmeyin!

13 Ağustos 2019 - 20:18
Reklam


Herkes bilsin ki bu ülke Müslümanlarındır. Ne Yahudi’nin ne Hıristiyan’ın ne Ateistin’dir. Evet onlar da bu ülkede özgürce yaşayabilirler ama 15 Temmuz ruhuna ihanet etmemek şartıyla.
Nedir 15 Temmuz ruhu derseniz, ben beş kavram ile özetleyebilirim. Ezan, Sala, Tekbir, Bayrak ve Vatan… bu kavramlar o ruhun gıdasını oluşturuyor. Bu ruh 251 Şehit ve ikibini aşkın Gazi ile ülkeyi darbeci hainlerin elinden kurtardıysa bu demek değil ki bundan sonra da birilerine bırakacak.
Dolayısıyla devlet adına yapılan tüm yenilikler bu ruha uygun olmalıdır.
Şükürler olsun ki Ordu ve Emniyet “Allahuekber” kavramı ile barıştı. Bayrak ve Vatan sevgisinde hemen hemen hiç kimsenin itirazı yok. Ama Milli Eğitim zinhar Ezan ve Sala ile barışık olmalı. 
Milli eğitimin tepesindeki adam değişmiş olabilir ama adam attığı twitlerin ruhunu talim terbiyeye yansıtırsa 15 Temmuz ruhuna ihanet etmiş olur. Bu gün geldiği gibi yarın da oradan gider. Ayrıca bu kısa süre içinde Ezan ve Sala barışık olmak durumundadır. Bu devlet eski klasik devlet değiln ki bürokrat koltuğa yapışsın. 
Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk’un milli eğitimden gelmesi önemli bir kazanımdı. Şimdiye kadar güzel şeyler de yapmaya çalıştı. Fakat bu son ataması acaba takkiye mi yapıyor hissini oluşturdu.
Takiyye şudur; adam güven kazanmak için iyi şeyler yapar, yeri geldiğinde o iyiliği ters yüz edecek işler yapar, kazandığı güvenden dolayı ciddi bir tepki de görmez. Bu atama bir az ona benziyor.
Talim terbiyenin başına getirdiğin adam İmam-hatip ve İlahiyat ruhu ile barışık değilse, Milli Etiğime ne faydası olacak? Yoksa tövbe mi etti? Eğer sosyal medya hesabında yazdıklarının arkasında ise bu kişi hem iktidar ile kavgalı, hem de İslam ile barışık değil. Ülkede adam kalmadı mı ki bu adama görev verip Hayrettin Karaman gibi sağduyu Müslümanları dahi tereddüde düşürdünüz.
Olmadı Bakanım olmadı! 
Milli eğitimin kilit noktası yönetici ekibi, fıkhi bir kavram olan “kulleteyen” miktarının altında olan su gibidir, içine bir necaset kaçtı mı komple “necis” olur. 
Hem durup dururken Alparslan Durmuş’u niye görevden aldın ve yerine  Burhanettin Dönmez’i   getirdiniz, bu adamdan beklentiniz nedir? Bir öncekinin neyini beğenmediniz? Bu değişikliği Cumhurbaşkanına nasıl anlattınız ki imzalamaya ikna oldu? Bu konuda kamuoyunu rahatlatıcı bir beyanat vermenizi bekliyoruz.
TED kolejinin niteliğini Milli Eğitimimize mi yansıtacak? Yani suya sabuna dokunmayan, sözüm ona layık, ot gibi insan yetiştirmenin reçetesini mi size hazırlamış? Bu soruların cevabını vermenizi bekliyoruz.
Ziya bey senin bakan olarak görev aldığın zaman sağduyulu insanların sadece bir konuda tereddüdü oldu “bu adam, Kemalist bir insan eğitim öğretime elle tutulur bir yenilik getiremez” denildi. Bu son bürokrat değişikliği sanki onlara bir haklılık payını verdi. Bakın alem biliyor birileri Kemalizm, Layıklık adına hep inançsızlığı ve küfrün genlerini bu halkın çocuklarına enjekte etti.
İster inanın ister inanmayın bu günkü PKK dahi onun eseridir. Zaten eskiden “Talebe” diyorlardı bu örgüt mensuplarına, çünkü okullarda yetiştiler.
Tabi bir Bakan olarak kendince daha rahat çalışmak için bir tercih hakkın olmalı, ama bu kadar sivri bir insanı görevlendirmen doğru olmasa gerek.
Hem stratejide A planı, B, C planları var. Bu adamın atanması bu kadar şüphe uyandırdıysa nerde sizin B ve C planınız?
Artık TED koleji mantığına ihtiyacımız yok! Çünkü bu tür okullar 15 Temmuz ruhu ile barışık okullar değildir. Tabi vatandaşlarımızın tercihine karışamayız, isteyen çocuğunu istediği okula gönderir. Fakat Milli Eğitim bakanlığını tepesine Burhanettin Dönmez gibi inanç ve itikat ve beyanatları açısından güven vermeyen kimselerin getirilmesi doğru mu sizce?
Bu ülke Müslümanlarındır, müsaade edin; Namuslu, şerefli, imanlı ve üretken, tarihiyle, değerleriyle barışık insan yetişsin. Aslında uygulamalarınızda bunlar hissediliyordu.
Ne diyeceğimi bilemiyorum ama şikayetçiyim arkadaş. Birkaç defa sizinle ilgili olumlu yazılar yazdım, bizi mahcup etmeyin! 
Şimdi bize bir iş daha çıkardınız Burhanettin Dönmez’i takip etmek, bilsin ki hiçbir yanlış yapmasına müsaade etmeyeceğiz.
Yaptığı işleri 15 Temmuz ruhunun ölçüsüne vuracağız Ezan, Sala, Tekbir, Bayrak ve Vatan kavramı ile uyuşuyor mu? Diye.
Hayırlı olsun diyemem bu adamdan pek hayır gelmez, inşallah eğitim öğretime rengini yansıtmaz diye dua edelim.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Bahri odabas
  3 ay önce
  Aynen katiliyorum,DIYANETTE DE AYNI SAPIKLIKTA GOREVKENDIRMELER VAR,REIS ,YINE MI ALDATILIYOR,YOKSA ALDATILDIM NUMARALARI ILE MILLETI MI ALDATIYOR!
 • A Dönmez
  3 ay önce
  Namuslu, şerefli, imanlı ve üretken, tarihiyle, değerleriyle barışık insan yetiştirdi MEB: Tayyip Erdoğan
 • Dertli vatandaşş
  3 ay önce
  MEB BU ÜLKENİN ANASINI AĞLATMIŞ, BUNDAN SONRA NE YAPARrnCANI DA DAHA BELLİ DEĞİLDİR!