Ergun DUR

Ergun DUR

HEPSİ HİKAYE

İYİ Kİ ÖĞRETMENİM..

23 Kasım 2019 - 19:12

Sümüklü bir ÇOCUĞUN yanağından öpendir ÖĞRETMEN.. Bir öğretmen olarak şunu belirtmeden geçmek istemiyorum. Bilindiği gibi çocuğunu hesapsızca seven kişiye anne ya da baba denir. Ama bunu başkasının çocuğu için yapana ÖĞRETMEN denir. 
Öğretmen bir ülkenin GELECEĞİNİ hazırlar desek abartmış olmayız. Bu kadar önemli bir misyonu üstlenen bu onurlu, şerefli görev şuan hak ettiği saygınlıkta mıdır? Düşünün şuan bu yazıyı okumanızda, en basit matematik işlemi yapmanızın temelinde öğretmen vardır. Yaşamımızın bir çok alanında vardır. Öğretmenin olumlu yönlendirmesiyle mesleğini yapan bir çok insan vardır. Bir öğretmen olarak dağılmış durumdaki saygınlığın olması gereken yerde bulunması ülkemiz için, toplum için gerekli ön koşuldan biridir. Mili Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK bu durumu öncelemiş. Teşekkür ederek bunu paylaşmak isterim.
“Belirtmek isterim ki; bu ülkenin geleceğini hazırlayan öğretmenler olarak bizim birincil önceliğimiz, dağılmış durumda olan saygı ve sevgi çerçevesinin acilen yeniden sağlanmasıdır.
 •Eğitim çalışanlarına karşı, her türlü şiddete veya tehdide başvuran kişilere yönelik Türk Ceza Kanunu’nda ve ilgili mevzuatlarda yeni yasal düzenleme yapılması için bakanlıklar arasındaki işbirliği başlattık. 
•Şiddete maruz kalan eğitim çalışanlarına kolluk kuvvetleri ve yetkililer tarafından hızlı müdahalenin sağlaması için KIRMIZI TEBEŞİR mobil uygulama sistemi oluşturduk ve yaygınlaşması için çalışmalar başlattık. 
•Şiddete maruz kalan eğitim çalışanlarına bakanlığımızca hukuki destek sağlanacağı gibi, şikâyete gerek duyulmaksızın yasal sürecin bakanlığımızın ilgili birimlerince takip edileceği bir yapı kurduk. •Okullarımızda öğrenci-veli-öğretmenler arasında daha sağlıklı iletişim kurulabilmesi için görüşme ve ziyaretçi ortamları oluşturulması için çalışmalar başlattık.
Okullarda yaşanan şiddet olayları okul ortamını, öğrenci ve öğretmen motivasyonunu olumsuz olarak etkilemektedir. Eğitimciye yönelen şiddetin son bulması için konuyu bizzat takip ediyor ve toplumumuzdan bu konuda sonsuz destek bekliyorum.”
Dilerseniz bu kutsal meslek ile ilgili güzel sözleri farkındalık olması açısından aktarmak istiyorum.
“Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. “(Atatürk) 
“Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir.” (Atatürk)
“Heykeltıraş mermere ne ise öğretmen de çocuğa odur.” (Addison)
“Öğretmen bir kandile benzer kendini tüketerek başkalarına ışık verir. “(Ruffini)
“Öğretmenlik mesleklerin en az kazanç getireni fakat insanı en çok ödüllendirenidir”. (HV Dyke)
“Bir öğretmen ebediyete hükmeden insandır Tesirlerinin nerede biteceği asla bilinemez.” (Henry Adams)
“Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir Eğitim demek vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir.” (Eflatun)
“Bir öğretmen bir nesil demektir.” (Megnet Zurner)
“Bence ne yapılsa da iki insanın hakkı ödenmez. Bunlar Öğretmen ve Annedir.” (Victor Hugo)
“Yeryüzünde öğretmenlikten daha onurlu bir meslek tanımıyorum.” (Diyojen)
“Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” (Hz Ali)
Öğretmen olmanın ve öğretmenliğin faziletlerini, güzelliklerini anlatmaya sayfalar yetmez. Bir nebze farkındalık oluşturabildiysem ne ala.
 Öğretmenler gününde yüreğimizin sızısıyla eğitim şehitlerimizi rahmetle, saygıyla anıyorum.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum