Engin AKYOL

Engin AKYOL


SEVGİ BİR GÜN DEĞİL HER GÜN YEŞERMELİDİR

26 Şubat 2021 - 19:27

SEVGİ BİR GÜN DEĞİL HER GÜN YEŞERMELİDİR

sevgiyi yeşerten ve sevgi ile yetişen toplumlar daha sağlıklı olmakla birlikte, fiziksel, ruhsal ve psikolojik olarakta daha huzurludurlar.
Sevgi sadece seviyorum demekle değil; hissederek, dokunarak, hisettirerek yapılan duygulardır. 
Kimi insan sevginin sadece dilde, kimin insan ise belli günlerde dile getirir. 
Sevgi sadece bir güne özel olmayan her günün olması gereken bir tutkudur. 
Sevgi yeşerdikçe yarınlarımız hep daha aydın olur. 
Bir ailenin  biz çoçuğumuzu seviyoruz diyerek; herşeyini alıyoruz,para veriyoruz, ne isteği varsa hal ediyoruz diyerek sevgi olmaz. Sevgi aile için çok önemli bir nokta olmakla birlikte, aileyi de bir arada tutmaktadır. Çocuklarınızın sadece ihtiyaçlarını TEM’in ederek sevgilinin olduğunu bu olduğunu hissettirmeyin. Böyle yapan aileler çocukları hep mutsuz ve sağlıksız büyüyor. Sevginizini hisettirin, vakit ayırın, onlarla konuşurken gözlerine bakın ki o zaman çocuklarınızın gözünde ve kalbinde hep sevgi yeşersin.
Hep bir güne özel günler kutlanır,
Anneler günü, babalar günü, sevgiler günü, Doğum günü, öğretmenler günü vb gibi günlerde herkes elinden geldikçe birşeyler yapmaya çalışıyor. 
Sevgi sadece bir güne özel değildir. Biri hayatınızda değerli ise her gün onu hissetmemiz gerekir. 
Biri internete atar anneler günü, belki binlerce kişinin annesi vefat etmiş veya babalar günü gibi gibi paylaşımlarımız belki birileri mutlu ederken birileri ise mutsuz oluyor. Halbuki sevgiyi her birey kendince yeşertmeye çalışsa ve bu sevgiyi reklam gibi paylaşılmasa  o zaman toplumlar sevgi ile sağlıklı olacaktır. 
Ve sevgi ile büyüyen toplumlar, duyarlılık, bilinçlilik duygusu ile  hep var olacaktır. 

Sonuç olarak; sevgi varsa huzur var, sev varsa barış var, sevgi varda sağlık var, sevgi varsa bilinç var, sevgi varsa paylaşım var, sevgi varsa hayat ve yaşam vardır. 
Saygı ve hürmetlerle 
Bir avuç gönüllü 
Engin Akyol

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum