Engin AKYOL

Engin AKYOL


SAĞLIK VE BARIŞIN BAŞ GÖSTERECEĞİ NİCE BAYRAMLARA

13 Mayıs 2021 - 00:15

SAĞLIK VE BARIŞIN BAŞ GÖSTERECEĞİ NİCE BAYRAMLARA 

İnsanlığın, yeşerdiği kardeşliğin umut bulduğu nice sağlıklı bayramlarımız olsun. 

Bayram, küskünlerin barıştığı, insanlığın baş gösterdiği, birlik ve beraberliğin olduğu güzel ve umut dolu günlerdir. 

Korona virüs nedeniyle herkesin birbirine uzak durduğu ve uzak kalmak zorunda kaldığı İçin, biraz daha sabır göstermemiz gerekir. 

Güzel günler yeşerecek, sağlık baş gösterecek ve umutlar bayram şekeri gibi parlayacaktır. 
Umut ediyorum ki bu mübarek bayramda sağlık, sıhhat, barış ve sevginin yeşereceği  ve insanlık duyguların parlayacağı bir bayram olur. 

Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde idrak edeceğimiz Ramazan Bayramının, milli birlik ve dayanışmamıza vesile olması temennisiyle, dini duygularımızı ve inançlarımızı pekiştirmesi, örf ve adetlerimizin daha bir anlamlı hale gelmesini sağlaması ümidi içinde idrak edebilmeyi Rabbimiz nasip eylesin. 

Millet olma şuuru içinde, hep bir arada, sevgi dolu ve sağlıklı huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, bütün milletimizin ve İslam Aleminin Ramazan Bayramını tebrik ederim. 

DUAMIZ;

Yâ Rabbi! Dua ve yakarışlarımızda sana lâyık olmayan sözleri bilmeyerek söyleyip hatalarda bulunmuş isek, o kelimeleri sen ıslah et ve duamızı kabul buyur. Çünkü sözlerin hakimi ve sultanı ancak sensin.
Ey Âlemin Yaratıcısı! Kasvetli, kararmış, katılaşmış adeta taş gibi olmuş olan kalbimizi mum gibi yumuşat, feryadımızı, âh u vâhımızı, hoş eyle ki rahmetini celbetsin, çeksin. Hepimizi köle gibi kullanan bu serkeş nefisten bizi satın al. O nefis bıçağı kemiğe dayandı (zulmü canımıza yetti).
Yâ Rabbi! Sana ne arz edeyim. Çünkü sen gizli ve açık her şeyi bilirsin.”

Engin Akyol

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum