NASIL OLURSA OLSUN !! ! YETER Kİ KİLO VEREYİM .........Mİ????
Reklam
Reklam
Burcu Dilek Demir

Burcu Dilek Demir

dietChi

NASIL OLURSA OLSUN !! ! YETER Kİ KİLO VEREYİM .........Mİ????

21 Mart 2018 - 15:26

NASIL OLURSA OLSUN !! !    YETER Kİ KİLO VEREYİM .........Mİ???? 
GÜNDEN GÜNE İNCELİYORUM HARİKA HİSSEDİYORUM MU???
Hızlı kilo vermek istediğinizi biliyorum. Çabuk sonuç almak istiyorsunuz. 2 yılda belki daha uzun zamanda aldığınız kiloyu 1 ayda vermek istiyorsunuz.. farkındayım. Yaz geldi ve ince kıyafetler içinde rahat rahat gezmek, denize girerken rahat etmek istiyorsunuz anlıyorum.
Yağ kaybı olmaksızın sadece tartıda verilecek kilolar için uzman olmayan kişilerden, internetten, güzellik merkezlerinden diyet listeleri alabilirsiniz tabiii... Çünkü bu tip gözünü para bürümüş uzman olmayan kişiler sizin hızlı kilo verme isteklerinizi bildiklerinden bu hassas noktanızı kullanırlar. Size hızlı kilo verme vaadinde bulunurlar. Sonra siz 3 ayda verdiğiniz kiloyu 1 ayda geri alırsınız. Hem de kas kaybettiğiniz için gelen kilolar daha bir çirkindir.. daha bi yağlıdır. Kas kaybettiğiniz için metabolizmanız da yavaşlamıştır. Aynı diyeti yaparsınız ama daha zor kilo veririsiniz. Gittikçe yediklerini azaltırsınız.. Hayat çekilmez bir hal alır. Ve en sonunda DİYET YAPMAK ÇOK ZOR ...BOŞ VER DERSİNİZ....Tam o sırada bu kişiler tekrar devreye girerler ...BAK YENİ Bİ YÖNTEM VAR....onu dene derler....SİZ DE ONU DENERSİNİZ....VE SONUÇ YİNE AYNI......
BU KISIR DÖNGÜYÜ BURDA KESMEK SİZİN LEHİNİZE OLACAKTIR VE BUNU TALEP EDEN DE SİZ OLMALISINIZ...KİLO VERİYORUM AMA NASIL DİYE SORMALISINIZ..DİPLOMAYA BAKMALISINIZ..
SAĞLIKLI VE YAĞDAN VERİLEN 1 KİLO , KASTAN GİDEN 3 KG DAN DAHA FİT GÖSTERİR ...
Kas dokusu kaybetmek istemedğimiz hatta artırmaya çalıştığımız bir dokudur. Çünkü sizi daha güçlü daha fit daha dinamik gösteren bir dokudur. Metabolizmayı çalıştıran ana doku kasdır. Vücut için yaşlanma, kas dokusu kaybıyla başlar. Her sene kas dokumuzu %1-3 kaybederiz. Bu da metabolzmada yaklaşık %10 luk yavaşlama demektir.
Kaybetmek istemediğimiz çok değerli olan ‘kası’ artırmak da hiç kolay değildir. Bu dokuyu korumak için bile Spor salonlarında uzun saatler geçirmek ve dengeli beslenmek gerekirken yaptığınız yanlış diyetler yüzünden kas dokusu kaybı yaşıyorsunuz. Buna gönlüm elvermiyor doğrusu.  siz nasıl kıyıyorsunuz ANLAYAMIYORUM.. anlatamıyoruz heralde diye düşünüp tekrar tekrar üşenmeden   anlatıyoruz........
Siz vücudunuzla bir bütünsünüz. Sizin ihtiyaçlarınız var. Yaşamanız için mutlu olmanız için günü tamamlamanız için gerekli olan tüm maddeleri sadece ve sadece besinlerden karşılayabiliyorsunuz.. Yani gıda sadece karın doyurmak için değil vücudunuzdaki tüm fonksiyonlarda kullanılan ana maddelerin kaynağı sadece yediklerinizin içinden geliyor.  
Sadece kalori sayarak veya ‘yediğimin yarısını yiyeyim’ veya ‘detoks suyu içeyim 3 günde kilo veriririm’ şeklinde  verilen kilolar çoğunlukla kas ve su kaybındandır ve istediğiniz görüntüye ulaşamazsınız..Amacınız, sizi rahatsız eden metabolizmanızı yavaşlatan, ve aynada hoşunuza gitmeyen YAĞ dokusunun kaybını gerçekleştirmek olmalıdır. 
YAĞDAN VERİLEN 1 KİLO , KASTAN GİDEN 3 KG DAN DAHA FİT GÖSTERİR ...bu yüzden sağlıklı yapılan diyette aslında tartıda olmasa da ölçü bakımından hem daha hızlı sonuç alırsınız hem de daha sağlıklı olursunuz......
Yağ dokusu kaybından bahsedebilmek için GIDALARIN MİKTARINDAN ZİYADE MAKROBESİN VE MİKROBESİNLERİN MİKTARI ile NİTELİĞİ  VE ÖĞÜN DÜZENİ önemlidir.
Makro besinler; protein karbonhidrat yağlardır. 
Mikrobesinler; vitaminler mineraller,posa, fitokimyasallar ve fenolik bileşiklerdir.
Her vücudun makro ve mikrobesin ihtiyaçları farklıdır. Her hastalığa her yaşa her duruma göre değişiklik gösterir.
Bir çok üyemden duyduğum cümle’ KESKE DAHA ÖNCE GELSEYMİŞİM SİZE, NE GEREKSİZ KENDİMİ YORMUŞUM, NE GEREKSİZ KORKMUŞUM’ oluyor. 
Sizin duygularınızı sömürenlerden korkun, sizin sağlığınızı geliştirmeye çalışanlardan değil....
DAHA SAĞLIKLI, DAHA FİT OLMAK İÇİN VİCDANLI VE BİLGİLİ İNSANLARLA KARŞILAŞMANIZ DİLEĞİYLE
SEVGİLER
UZM. DYT. BURCU DİLEK DEMİR
dietChi beslenme ve danışmanlık
0232 503 04 06
0544 41575 15
instagram    dietchi_official

YORUMLAR

  • 0 Yorum