Bülent Ertekin

Bülent Ertekin

İNCEDEN

VAZİFENİZ HİZMET İSE...

05 Aralık 2019 - 00:55 - Güncelleme: 05 Aralık 2019 - 11:02

VAZİFENİZ HİZMET İSE...

Siyaset...
Siyasetçi...
Siyaset, hizmet sahası 
Siyasetçi de, milletine hizmet eden gönüllüler.

Lâkin ne hikmetse büyük bir aşk ve şevkle siyasete ve hizmete talip olanlarda kısa bir süre sonra yorgunluk mu? bıkkınlık mı? neme lazımcılık mı? adına ne derseniz deyin hizmetten ve hizmetçilikten uzaklaşmaya veya kaçmaya  şahit oluyoruz.

Zannedersiniz ki seçilmeden önceki insanlar bunlar değil.
Ne vaadler...
Ne taahhütler...
Ne projeler...
Sonra???
Kocaman bir FISSSSSSSSSSSSS.

Bu konuya nereden geldin derseniz, anlatayım.

İzmir'in güzide ilçelerinden bir tanesi Gaziemir' dir. Benimde 2004 ten 2017 Nisan ayına kadar 13 yıl yaşadığım bir ilçedir. Ve CHP belediye tarafindan yönetilmektedir.

KONU, 
BELEDİYE MECLİS ARALIK TOPLANTISI Gaziemir Belediyesi aralık ayı meclis toplantısı sonunda belediye başkanı Halil ARDA, devamsızlığı sürekli hale getiren  AK Parti meclis üyesi Hülya CİCİ'yi meclis toplantılarına katılmadığını söyleyerek, "hizmet etmek için seçildiniz, belediye meclis üyesi olarak millete karşı sorumluluklarınız var. Hizmet etmek zorundasınız"diyerek uyardı...

Uyaran; Chp li Belediye Başkanı. 
Uyarılan; AK Partili Meclis üyesi.
Niçin uyarılıyor? 
Millete karşı sorumlulukları var ve hizmet etmek zorunda olması.

Peki;
Belediye Meclis Üyesi Nedir?
Vazifesi nedir?

Kısaca özetlemek gerekirse:  meclis üyeliği “bir kamu görevidir” Siyasi partileri belediye meclisinde temsil etmek için seçilirler. Parası az, sorumluluğu fazla siyasi bir görevdir. Bu nedenle seçilmeden önce gönüllülük esasına, seçildikten sonra ise sorumluluk hukuki esaslara dayanır. 

Neymiş???

SEÇİLMEDEN ÖNCE GÖNÜLLÜLÜK ESASINA, SEÇİLDİKTEN SONRA İSE SORUMLULUK HUKUKİ ESASLARA DAYANIR.

Peki Hülya CİCİ hanım bu durumda vazifesini yapmış mı oluyor?
Hayır!!!

Hülya CİCİ hanımefendiye tanımam. Lâkin belediye meclis üyeliğinde bir devamsızlık, bir savsaklama, bir boş vermişlik var ise bunun çözümü CHP li Belediye Başkanı dan önce AK Parti ilçe başkanı ve disiplin kurulunun yapması gerekmez miydi?
Bakıyoruz ki, orada da bir boşvermişlik var. Sanki AK Parti ilçe teşkilatı tatilde. Yada hep bir ağızdan BOŞVERMİŞİM/BOŞVERMİŞİM şarkısını teşkilat olarak söylüyorlar. Ne kadar da acınacak ve bir o kadarda düşünülecek bir durum.

SON SÖZ.
Bunu ben değil, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam’da gerçekleştirilen 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılış konuşmasında söylüyor.

Hiç kimsenin üstlendiği sorumluluğun yerine getirmeyip şahsıma havale etme kolaycılığına da hakkı yoktur. Bu tabii bizi ciddi manada üzüyor.
.....
Hep birlikte işimizi en iyi şekilde yapacak, sorumlulukları üstleneceğiz. 

VAZİFENİZ HİZMET İSE...
LÜTFEN VAZİFENİZİ LÂYIKIYLA YAPIN!!!
YA DA....


Selam ve dua ile.
Bülent ERTEKİN 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Abdullah Suphi Aydın
    6 ay önce
    Selam aleyküm Yıllardır İslama yapı*** zararlar tahribatlar konusunda Tesbitler teşhisler yaparız ama başarılı olamayız Hiç düşündükmü Biz nerede hata yapıyoruz. Onların tabiri ile Heryıl Milyonlarca müslümanınÇocuğuAileleri tarafından MilliEğitimin Rehabilitasyon tüneline sokarız 20 yaşında bize geri verir Kolay kandırılabilen kolay alıştırılabilen Kolay satınalınabilen Namus Helal haram duygusu köreltilmiş Tarihine Şeriata Kurana İslama Ahlaki değerlere Gerici unsurlar Ayaşlık kumar sex(fuhuş) elit ilerici faktörler olarak Şuur altı belleğine kazınır. Hatta bütün bu Sapıklıkların temsilcisi Ayyaş Atatürk ( Himen) tartışması asla imkansız Önder olarak iyice kazınır beyinlere. Okul hayatı boyunca Artık Adeta efsun***mış olarak Milli Dini Mesajlara kendini kapatmıştır Emperyalist odakların gönüllü bir Üyesi iyi bir müsrif tüketici olmuştur. Öyleki O sömürü çarklarını beslemek için Borca girer harca girer İcralarda ömür tüketir ama o efsun adeta bir derin büyü gibi bir ömür sürer Hatta Namaz başlasa bile asla o odaklara hizmete devam edmekten vaz geçemez İşte ustalıkla hazır***mış Ve Ortadoğu’da Afrika’da Kemalist Laik sömürge tipi Eğitimin tıpa tıp benzerleri uygu***ır Bokoharam Tikko CHP/Dhkpc Hdpkk Devsol Deaş Gibi kanlı örgütlere elemanlar bu Eğitimin ürünleridirler. Servet Ve şöhret düşkünü İslam a en büyüktahribatı yapan Zekat deyince eli titreyen hain Münafıklarda bu Eğitimin Ürünüdür Bunların Bakan Milletvekili o***ları Dahada korkunç fiillerde bulunur milli sanayii Uçak silah cephane fabrikalarını yok eder etmiştirde. İşbirliği yaptıkları Çakma yahudi Masonların Köpeği olurlar. İşte bu ahval Ve şerait içerisinde Aynı duyarlılığa sahip Müslümanlar Sivil toplum örgüteri bir araya gelip; Kemalist siyonist ilkeler yerine Gerçek milli Evrensel Ahlak ilkeleri ni esas a*** Bir Eğitim Projesi hazırlayıp Bunu siyasilere dayatarak olmazsa olmaz metodu İle kabul ettirip takibini yaparsak 5 yılda 25 yaş altı nesli kurtarabiliriz