Bülent Ertekin

Bülent Ertekin

İNCEDEN

SEFERBERLİK Mİ BAŞLADI???

09 Kasım 2019 - 11:03 - Güncelleme: 09 Kasım 2019 - 21:51SEFERBERLİK Mİ BAŞLADI?

Yeni bir operasyon...
Operasyonun adı: SEFERBERLİK
Nereye?
Kime?
Neden?
Niçin
sorularını sormadan gelin önce seferberliği bir tanımlayalım. Özellikle askerliğini yapmış olan beyler elbetteki sorunun cevabının da ne olduğunu bilirler. Biz gene genç kitleleride düşünüp googel amcamıza soralım dedik.
Googel amcanın verdiği cevap,

SEFERBERLİK

1. Bir ülkenin silahlı kuvvetlerini savaşa hazır duruma getiren, ülkenin ekonomisini, yönetimini savaş gereklerine uyacak duruma sokan hazırlıkların ve önlemlerin tümü.

2. Bu önlemlerin alındığı ya da savaşın sürdüğü dönem.

Evet bir mücadele veriliyor verilmesinde bu mücadelenin belki de en önemli ayaklarından bir tanesi 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra devletin kılcallarına kadar giren FETÖ ile yapılan mücadele olsa gerek. 

Makalemize konu olan ise AK Parti’nin eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın  geçen hafta “Kanun Hükmünde Kararnameler bir faciadır” demesi ve arkasından da KHK’lılardan özür dilemesi! devamında da “FETÖ’den yargılananları peşinen suçladılar” diye eklemesi idi. 

Bu açıklamanın akabinde aklıma gelen tek soru, acaba; FETÖ’cülerin ve de işbirlikçilerinin kurtarılması için “seferberlik” mi ilan edildiği idi. Görünen o ki sorunun cevabı da, son günlerde içeride bulunan yazıları demeçleri panel ve söyleşilerinde Fetöye verdikleri desteklerini açık ve net bir şekilde  DİL İLE İKRAR eden yazar, çizer, muhabir takımının tek tek salınması.

Delilin nedir? derseniz gelin 10 Ekim den sonra tek tek salınanlara bir göz atalım.

*Akıncı Hava Üssü’ndeki darbe faaliyetine katılan eski 3 general, 1 albay ve 1 yüzbaşı hakkında tahliye kararı verildi! (İtiraz üzerine, 4 Kasım’da sanıklar için tutuklama kararı çıkarıldı.)

*Arınç’ın, FETÖ’ye üyelik suçundan yargılanan ve ‘Mahrem İmam’ olduğundan bahsedilen damadı Ekrem Yeter beraat etti!

*FETÖ’nün firardaki imamı Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasıyla ilgili davada aralarında eski Başbakanlık Müşaviri Ali İhsan Sarıkoca’nın da yer aldığı 24 sanığın beraatına karar verildi!

*Eski CHP’li vekil ve FETÖ’nün perde arkasından kumanda ettiği Karşı gazetesinin eski yayın yönetmeni Eren Erdem tahliye edildi!

*FETÖ’nün Medya yapılanmasına ilişkin davada Ahmet Altan ile Nazlı Ilıcak’ın tahliyesine, Mehmet Altan’ın da beraatına karar verildi!

Tüm bu gelişmeler yaşanırken elbette şehit ve gazilerinde acıları kat ve kat artmaktadır. O gün benim ve eşiminde aralarında bulunduğu milyonlar bugün şu soruyu  SEFERBERLİK Mİ BAŞLADI? mı sormakta  haksızmıyız acaba? 

Hainlikleri tespit edilmiş bu insanları tahliye etmek hangi vicdan, hangi akıl, hangi yasalar ile yapılmıştır. İbadet, kısmı dediğiniz en alttaki ve  masum gördüğünüz insanlar bile hainlerin değirmenine yâda İbrahimî yakan ateşe su taşımadılar mı?

İman ve Kur-an hizmeti yaptığını düşündüğünüz bu insanlar kapı kapı dolaşıp yâda gecenin bir vaktinde sizi arayıp "oyunuzu CHP ye verin" demediler mi?
Ne oldu da sütten çıkmış ak kaşık oldular.
Ne oldu da ter temiz adam oldular?

İnanıyorum ve diyorum ki; bütün bu gelişmeler, asla tesadüf değildir…

Sırada kim yâda kimler var?
Belkide  bunun sırası yok,  
HEPİNİZ SERBESTSİNİZ!!! mi DENİLECEK?

Vah şehidim...
Vah gazim...
Vah elinde değneği ile yollarda tankı döven ninem.
Vah ki vah.

Son sözümüz:

“Merhamet dilenciliğiyle ve vicdan istismarıyla mesafe almaya teşebbüs etmek, dahası FETÖ’cüleri aklamaya yeltenmek; şehide şühedaya ihanettir…
                (MHP lideri Devlet Bahçeli)

Görünen o ki FETÖ ve FETÖCÜLERİN yeniden hayat bulması için birileri HAYAT ÖPÜCÜĞÜ veriyor.
Desenize yeni bir SEFERBERLİK BAŞLIYOR(!)

Selam ve dua ile 
Bülent ERTEKİN