Reklam
Reklam
Bedriye ÇAMBEL

Bedriye ÇAMBEL


MALUM ZİHNİYET İŞ BAŞINDA

15 Ekim 2020 - 23:46

MALUM ZİHNİYET İŞ BAŞINDA

Aym üyesinin, darbecilerin kullandığı “Işıklar yanıyor” söylemine karşılık bakanlık “ışıklarımız hiç sönmedi" yanıtını verdi. Engin Yıldırım bu ifadesi ile dolaylı yönden darbe imasında bulunmuş oldu. Millet bu imadan dolayı Engin Yıldırımın anında istifa etmesini istedi. Millet bu kişinin bu oluşturduğu algıdan dolayı anında istifa etmesini isterken kim veya kimler bu adamları koruyor kolluyor ve o görevlere getiriyor. Milletin manevi duygularıyla oynamasına kimler izin veriyor veya bu duruma kimler göz yumacak. Doğrusu görevinden istifa etmesi gerekir iken hâlâ o görevde olması ne kadar güven vericidir? Ülkede  gizlenen ne kadar sayıda darbeci zihniyet var? Bu darbeci zihniyetlerin gitmesi için mücadele neden edilmiyor? Darbeci zihniyetlerin görevlerinden acilen istifa ettirilmeleri gerekiyor.
     
Bir üyenin paylaşımı yüce mahkemenin kurumsal görüşünü ifade etmese de o kişi o görevden istifa etmelidir. Millet bu konuda net tavrını “bizim ışıklar yanıyor.” şeklin de ortaya koymuştur. Bu milletin yumruğu Engin Yıldırımın sabaha kadar yanan ışıkları söndürebilecek güçtedir. Milletin gücüyle oynamamak gerektiğini belirtirken burada yöneticilere de önemli görevler düşmektedir. Hayatı boyunca gerçek manada vatan millet sevgisi almamış, başkalarının artıkları  ile beslenenler için bir ebabil kuşunun gagasından kafalarına gelecek taş yeterde artar bile.
    
Yazık ki bir yerlere üye olmakla adam olmak karıştırılmamalıdır. Büyük Türk Milleti ışıklarını ne güçlüklerle yaktığını çok iyi biliyor ve asla unutmayacak kan değerlerine sahiptir. Sabaha kadar keyfi yaktığınız ışıkların faturasını millet ödüyor bu millet bu faturanın bedelini size ödetecek güçtedir. Sahte içki içerek keyfine göre bu milletin ışıklarını açıp kapatamazsın. Bu millet bu ışıkları kendisi açar kendisi kapatır. İsraf ettiğin lambaların faturası adına millet tarafından çoktan kesildi.
   Kamu kurum ve kuruluşlarının ışığı hiç bir gerekçe gösterilemeden sabaha kadar açık bırakılamaz. Millet sizin keyfi yaktığınız lambaların faturasını ödemek zorunda değildir. Kamuda çalıştırılan kişilerin acilen liyakat çalışmaları yapılmalıdır. Yoksa tüyü bitmemiş  milyonlarca yetimin hakkı yenmeye devam edecektir.
Diyecek...
Yazacak... çok şey var.
Kısacası; MALUM ZİHNİYET İŞ BAŞINDA.

Selam ve dua ile...
Bedriye ÇAMBEL

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum