Reklam
Reklam
Aydın BENLİ

Aydın BENLİ


UNUTULMUŞ KAHRAMAN POLİSLER

21 Ağustos 2020 - 15:45

UNUTULMUŞ KAHRAMAN POLİSLER
           Onurumuz, gururum kahraman Türk polisleri. Sadece senede bir defa polis haftasında hatırladığımız, her türlü görevde ve iklim koşullarında görev yapan kahraman Polislerimiz... Mesai şartları, yaşam kaliteleri, maaşları, sosyal ve kültürel hayatları en önemlisi aile yapıları çok kötü olan cefakar Polislerimiz. Toplumun  göz bebeği polislerimiz, 15 Temmuz hain kalkışmanın bastırılmasın da halk ile birlikte mücadele veren  kahramanlar...     
          Polis intihar olaylarının neden ve sonuçları neden araştırılmıyor?  Her seçim döneminde 3.600 ek gösterge sözü veren koca koca makam sahipleri neden 3.600 ek göstergeyi vermiyorlar? Polis aileleri boşanma nedenleri neden araştırılıp polis Ailelerine mââddi ve manevi yardım yapılmıyor? Fazla çalışma ve mesai, ağır çalışma ortamlarında çalışmaları, psikolojik destek, rehabilite için gerekli hastane ve ekonomik destek neden polisimize verilmiyor? Bu soruların cevapları siyasilerde...
            Polisimiz her dönemin, hükümetin polisiymiş gibi lanse edilir, hor görülür, her türlü hakarete maruz kalır, üniformaları yırtılır, dayak yerler ve Vatan için şehit olurlar, haber bültenlerinde 3 saniye haber olur, gazetelerde son sayfalarda taziye yazısı yazılır. Polislik mesleği mââş için yapılan mesleklerden değildir, vatan sevgisi için yapılır. Siz hiç çapraz ateşte kalıp mermilerin üzerinize yağdığı bir ortamda kaldınız mı? Hainlerce konulmuş bir bombayı imha ederken patladığı bir ortamda bulundunuz mu? İhbar hattınıza bir olay ihbar edilsin siz o olaya gittiğinizde pusuya düştünüz mü? Empati kurun ve polislik mesleğinin mââş ile yapılamayacağına kalbiniz mudmain olur. 
         En ufak kusurların da meslekten atılan açığa alınan polislerimiz, siyasetçi ve bürokrat çocuklarının oyuncağı, her defasında haritadan yer beğendirilen polislerimiz, provokatörlerin oyuncağı ettirilen polislerimiz, silahı belinde ama silahını kullandırılmasına izin verilmeyip öldürülen polislerimiz, gecesi gündüzü olmayan polislerimiz, terör örgütlerinin ölüm listesinde olan emeli olmuş polislerimiz, neden o listede olduklarını biliyor musunuz? Eşit işe eşit mââş isteyen ama hakları verilmeyen Kahramanlarımız, iade-i itibar bekliyor.
           Genç polis adaylarının da bir isteği var, parkur kolaylaştırılsın, fiziki yeterliliğin yanında vatan sevgisi ve görev aşkı sorulsun. Bekçi alımlarında Özel güvenlik personellerinden geçiş olsun istiyorlar..
         Halkın evlatları, gözümüzün bebekleri Polislerimize her türlü desteğin verildiği, yaptıkları görevlerden dolayı yargılanmayacağı, gelecek kaygısı olmayan, mobinge maruz kalmayacakları, huzurlu bir çalışma ortamı istiyorlar. Yüz Yılın en başarılı İç işleri Bakanı ile birlikte çalışan Türk Polisi unutulmak istemiyor, liderleri Muhteşem Süleyman'dan hatırlanmak ve sahip çıkılmak isteniyor. Kahramanlara selam olsun, şehitlerimize Yüce Allahtan Rahmet diliyorum, sizler huzur ve sükünun teminatısınız. Sözlerimi Gazi Mustafa Kemal Paşanın Şu sözüyle tamamlıyorum; Herkesin Polisi kendi vicdanıdır,fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.
Allah'a ismarladik
Aydın Benli
Siyaset Bilimci Danışman, Şair ve yazar

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Sıddık Batmanlı
  3 ay önce
  Ağzınıza sağlık teşekkür ederiz. Polisin bütün sıkıntılarını yazmışsınız.
 • Sıddık Batmanlı
  3 ay önce
  Ağzınıza sağlık teşekkür ederiz. Polisin bütün sıkıntılarını yazmışsınız.